Koronawirus: mSzafir dostępny za darmo do końca czerwca

Koronawirus: mSzafir dostępny za darmo do końca czerwca
Źródło: Twitter
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
KIR i PKO Bank Polski podjęły decyzję o przedłużeniu do 30 czerwca 2020 r. porozumienia umożliwiającego darmowe korzystanie z jednorazowego kwalifikowanego podpisu elektronicznego mSzafir.

#mSzafir: Weryfikacja tożsamości odbywa się zdalnie, bez wychodzenia z domu, przy pomocy bankowości elektronicznej. Obecnie, z tej opcji mogą bezpłatnie korzystać klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo #ePodpis #Koronawirus #PracaZdalna @PKOBP @RzecznikKIR

Przedłużona będzie też promocja na jego wersję długoterminową. To  kolejny element działań wspierających funkcjonowanie gospodarki i osób indywidualnych w czasach epidemii.

e-Podpis w chmurze

mSzafir to nowatorska wersja elektronicznego podpisu kwalifikowanego, wykorzystująca technologię chmurową, która  eliminuje potrzebę stosowania czytnika i karty kryptograficznej.

Narzędzie pozwala podpisywać wszystkie umowy i pisma w wersji elektronicznej, w formacie PDF, niezależnie czy dotyczą spraw prywatnych, biznesowych czy urzędowych w pełni zdalnie, bez wychodzenia z domu.

Tak podpisany dokument ma identyczną moc prawną jak dokument podpisany odręcznie.

mSzafir jednorazowy albo terminowy

KIR udostępnia to rozwiązanie w wersji umożliwiającej jednorazowe użycie, tj. do podpisania pojedynczego dokumentu oraz z długim terminem ważności – rocznym lub dwuletnim, z wybranym limitem podpisów.

Przed wydaniem certyfikatu jednorazowego konieczne jest potwierdzenie tożsamości jego użytkownika.

Weryfikacja tożsamości odbywa się zdalnie, bez wychodzenia z domu, przy pomocy bankowości elektronicznej.

Obecnie, z tej opcji mogą korzystać klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo. Co istotne, do końca czerwca dla tych klientów usługa pozostaje bezpłatna.

Aby ułatwić dostęp do mobilnej wersji podpisu elektronicznego jak najszerszej grupie klientów, wydłużona zostaje – także do końca czerwca – promocyjna oferta na zakup dowolnego pakietu podpisów mSzafir z 30 proc. rabatem.

Podpisy kwalifikowane mSzafir (w wersji jednorazowej i długoterminowej) są dostępne na stronie www.mszafir.pl.

W procesie zakupu certyfikatu wystarczy potwierdzić swoje dane, logując się do bankowości internetowej iPKO lub Inteligo za pośrednictwem usługi e-Tożsamość.

Kolejnym krokiem w drodze do uzyskania podpisu jest wskazanie wybranego dokumentu PDF do podpisania.

W opcji certyfikatów długoterminowych autoryzacja  użytkownika do jego pary kluczy przed złożeniem podpisu odbywa się przy użyciu aplikacji mobilnej, którą należy pobrać i zainstalować na telefonie.

Do każdego podpisu dołączany jest znacznik czasu, zapewniający długotrwałą wartość dowodową.  

Podpisany w ten sposób dokument jest równoważny z dokumentem podpisanym własnoręcznie i można przesłać go mailem do dowolnej osoby, firmy lub urzędu.

Źródło: Krajowa Izba Rozliczeniowa / KIR