Koronawirus: 42 pompy infuzyjne dla szpitala kupiła Grupa Credit Agricole

Koronawirus: 42 pompy infuzyjne dla szpitala  kupiła Grupa Credit Agricole
Źródło: Credit Agricole
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Grupa Credit Agricole w Polsce dołącza do akcji #graMydlaKOSZAROWEJ. Bank Credit Agicole, wspólnie ze spółkami EFL, CA Ubezpieczenia oraz Amundi Polska sfinansują zakup pomp infuzyjnych dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.

#CreditAgricole: Nasze wsparcie dla szpitala jest wyrazem wsparcia dla całej społeczności Wrocławia i Dolnego Śląska #Koronawirus #SłużbaZdrowia #graMydlaKOSZAROWEJ @CreditAgricole

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, który na czas walki z pandemią koronawirusa stał się szpitalem zakaźnym – jednoimiennym, jest wiodącym na Dolnym Śląsku ośrodkiem leczenia chorób zakaźnych.

To do niego trafiają z całego regionu pacjenci zakażeni koronawirusem. Jak w wielu innych szpitalach, także i w tym brakuje specjalistycznego sprzętu oraz podstawowych środków ochrony dla personelu medycznego.

Sportowcy i bankowcy pomagają

Aby uzupełnić te braki, spółki Grupy Credit Agricole postanowiły przyłączyć się do zbiórki #graMYdlaKOSZAROWEJ, zorganizowanej przez klub siatkarski KFC Gwardia Wrocław we współpracy z innymi wrocławskimi klubami sportowymi.

Bądź na bieżąco – zapisz się na nasz newsletter >> (otwiera się na nowej zakładce)”>>>>

Zbiórka prowadzona jest za zgodą dyrektora naczelnego szpitala przy ul. Koszarowej Janusza Jerzaka i pod patronatem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Wsparcie dla szpitala i lokalnej społeczności

‒ Jesteśmy grupą spółek wywodzących się z Wrocławia i dlatego uznaliśmy, że wsparcie lokalnego centrum walki z epidemią koronawirusa będzie najbardziej efektywne. Choroba w każdej chwili może dotknąć każdego z nas. A od jakości wyposażenia tej placówki w dużej mierze zależy skuteczność leczenia.

Nasze wsparcie dla szpitala jest więc wyrazem wsparcia dla całej społeczności Wrocławia i Dolnego Śląska ‒ mówi Jean-Bernard Mas, Senior Country Officer Grupy Credit Agricole w Polsce.

W porozumieniu z dyrekcją szpitala, Grupa Credit Agricole sfinansuje zakup 42 pomp infuzyjnych – urządzeń stosowanych do ciągłego lub cyklicznego, dokładnego dawkowania leków.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >> (otwiera się na nowej zakładce)”>>>>

Pompy te będą wykorzystywane przede wszystkim na stanowiskach respiratorowych na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Każdy może pomóc

Oprócz przekazania publicznej darowizny, bank i pozostałe spółki grupy, zachęcają swoich pracowników, a także wszystkich mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska, do prywatnych datków na rzecz szpitala.

Wpłat dokonywać tutaj: www.zrzutka.pl/gramydlakoszarowej

Zbiórka prowadzona jest do 11 kwietnia.

Oprócz Credit Agricole, EFL, CA Ubezpieczenia i Amundi Polska, darowizny dla szpitala w ramach akcji #graMYdlaKOSZAROWEJ przekazały również firmy: RAWLPLUG, Grupa Impel, TEAM, Kruk.

Źródło: Credit Agricole Bank Polska S.A.