Kongres Obsługi Gotówki – edycja 2020

Kongres Obsługi Gotówki – edycja 2020
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Gotówka, od czasu zastosowania jej przez Fenicjan w VII w p.n.e., do dzisiaj pozostaje najpopularniejszą metodą zapłaty i jest dominującym sposobem płatności Polaków z blisko 80-proc. udziałem w ogólnej liczbie płatności dokonywanych przez osoby fizyczne.

#KOG on-line: rejestracja - www.aleBank.pl/KOG

Według statystyk Narodowego Banku Polskiego w ostatnich latach liczba banknotów i monet znajdujących się w obiegu wzrosła niemal dwukrotnie. Podmiotami, które aktywnie uczestniczą w procesie obiegu gotówki w Polsce, są Narodowy Bank Polski, banki oraz firmy zajmujące się transportem, liczeniem i obsługą gotówki.

Idealną okazją do prezentacji oczekiwań poszczególnych uczestników rynku jest Kongres Obsługi Gotówki, który odbędzie się – w nowej formie on-line – już 24 listopada 2020 r. Wydarzenie, to otwarta platforma dyskusji między głównymi uczestnikami rynku, a dostawcami technologii. Podmiotami, które aktywnie uczestniczą w tych procesach są w Polsce: NBP, PWPW, banki oraz firmy zajmujące się transportem, liczeniem i przechowywaniem gotówki. Kongres organizowany przez Związek Banków Polskich oraz Centrum Prawa Bankowego i Informacji, odbędzie się pod patronatem honorowym oraz Polskiej Organizacji Firm Obsługi Gotówki (POFOG).

W tegorocznej edycji skupimy się wokół następujących zagadnień:

  • Nowe perspektywy oraz zarządza-nie gotówką w okresie pandemii COVID-19
  • Wpływ nowoczesnych rozwiązań technologicznych na rozwój systemu obsługi gotówki
  • Bezpieczeństwo system obrotu  gotówkowego w Polsce

Serdecznie zapraszamy!

Rejestracja: www.aleBank.pl/KOG