Komórką kupisz już wszystko w e-commerce

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

sky.cash.250xWystartował SkyCashClick - pierwsza masowa metoda płatności komórką za produkty, które sklepy internetowe wysyłają do odbiorców pocztą lub kurierem. Każdy sklep może łatwo dołączyć nowe rozwiązanie do dotychczasowych sposobów płatności.

SkyCashClick to nowy standard w zakupach przez Internet przy użyciu komórki, zapewniający szybkość i wygodę na poziomie Premium SMS. Rozwiązanie jest natychmiastową i bezpieczną metodą płatności za dowolne produkty oferowane przez polskie sklepy internetowe. SkyCashClick, bazujący na systemie płatności mobilnych SkyCash, nie wymaga od użytkownika rejestrowania się w sklepie internetowym. Można go bardzo łatwo połączyć z aktualnie stosowanym przez sklep systemem transakcyjnym.

Proces płatności jest bardzo intuicyjny. Wystarczy kliknąć w przycisk SkyCashClick, znajdujący się na stronie sklepu obok oferowanego produktu. Spowoduje to wyświetlenie krótkiego kodu, który należy wprowadzić do aplikacji SkyCash w telefonie komórkowym. Po podaniu danych do wysyłki produktu następuje zatwierdzenie płatności indywidualnym kodem PIN. Aplikacja zapamięta adres i przy kolejnych zakupach poprzez SkyCashClick użytkownik może pominąć ten krok.

– Nasze rozwiązanie to pierwsza powszechna metoda dokonywania zakupów i płatności komórką w e-commerce – powiedział Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland S.A. – SkyCashClick pozwala na kupowanie wszystkiego, co wymaga wysyłki pocztą lub kurierem. Dotychczas komórką można było w zasadzie płacić wyłącznie za treści elektroniczne czy udział w konkursach. Wielość zastosowań usługi SkyCashClick w oparciu o sprzedaż impulsową z praktycznie dowolnej powierzchni jest bardzo duża – dodaje Mazurkiewicz.

SkyCashClick sprawia, że klienci nie muszą rejestrować się na stronie sklepu, w którym dokonują zakupu. Kliknięcie i zakup impulsowy produktu może nastąpić w dowolnym miejscu strony internetowej sklepu, przy dowolnym produkcie, co w sposób wyraźny pozwala na wyższą konwersję sprzedażową internetowych witryn handlowych. Możliwa jest również sprzedaż produktów bezpośrednio z powierzchni reklamowych.

Technologia SkyCashClick testowana była w przeciągu kilku tygodni od uruchomienia usługi przez wiodącego dostawcę oprogramowania do marketingu internetowego w Polsce- firmę Benaheur – operatora sklepu Soeco.pl, gdzie już dzisiaj można dokonywać zakupu z wykorzystaniem SkyCashClick.

Z nowatorskiej formy płatności może korzystać każdy posiadacz telefonu komórkowego z dostępem do Internetu i zainstalowaną aplikacją SkyCash, która działa we wszystkich popularnych systemach stosowanych przez producentów komórek: Android, Blackberry, Java, iOS (iPhone), Symbian i Windows Mobile.