KNF zgodziła się na powołanie Pawła Bandurskiego na prezesa Banku BPH

KNF zgodziła się na powołanie Pawła Bandurskiego na prezesa Banku BPH
Fot. Pixabay.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Pawła Bandurskiego na stanowisko prezesa zarządu Banku BPH oraz oraz Małgorzaty Romaniuk na stanowisko wiceprezes zarządu odpowiedzialnej za Pion Zarządzania Ryzykiem.

W skład zarządu Banku BPH wchodzą obecnie: Paweł Bandurski – prezes, Małgorzata Romaniuk, Monika Godzińska oraz Marcin Berger – wiceprezesi, podano również.

Paweł Bandurski związany jest z sektorem bankowym od 2003 roku. Od 2015 roku, jako wiceprezes zarządu Banku BPH, odpowiada za pion zarządzania ryzykiem. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów z zakresu audytu wewnętrznegoi strategicznego na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 2017 roku ukończył Advanced Management Program (AMP) na IESE Business School.

Małgorzata Romaniuk pracę zawodową rozpoczynała w Banku PKO BP, a następnie dołączyła do GE Banku Mieszkaniowego, który przejęty został przez Bank BPH. Pełniła szereg funkcję m.in dyrektora zarządzającego departamentu zarządzania wierzytelnościami, dyrektora wykonawczego departamentu operacji ryzyka kredytowego i faktoringu, dyrektora wykonawczego ds. transformacji modelu biznesowego Banku BPH. Od 2016 r. pełniła funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za pion operacji i technologii. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest absolwentką programu menedżerskiego prowadzonego przez Harvard Business School.

Na początku października rada nadzorcza Banku BPH podjęła decyzję o nominacji Pawła Bandurskiego na stanowisko prezesa. Jednocześnie powołano Małgorzatę Romaniuk i Marcina Bergera na stanowiska wiceprezesów banku.

Źródło: ISBnews