KNF nie chce zmiany bufora systemowego mBanku

KNF nie chce zmiany bufora systemowego mBanku
Fot. stock.aobe.com/Cerib
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) nie wszczął postępowania administracyjnego w sprawie bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym (O-SII) dla mBanku, w związku z czym wartość wskaźnika nie ulega zmianie i wynosi 0,5% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko, podał bank.

„Zarząd mBanku informuje, że otrzymał pismo, w którym Urząd Komisji Nadzoru Finansowego powiadomił, iż w dniu 15 września 2022 roku zostały wszczęte postępowania administracyjne wobec banków, w wypadku których wartość wskaźnika bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym może ulec zmianie. Wobec banku nie zostało wszczęte postępowanie administracyjne, co oznacza, że wartość wskaźnika bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym nie ulega zmianie” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: KNF chce obniżyć ING Bankowi Śląskiemu bufor systemowy >>>

Bank przypomina, że zgodnie z decyzją KNF z 29 października 2020 roku wartość wskaźnika dla tego banku wynosi 0,5% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko.

Czytaj także: KNF chce podwyższenia bufora systemowego PKO BP i Santander Bank Polska >>>

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 199,54 mld zł na koniec 2021 r.

Źródło: ISBnews