Klienci Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie mogą już płacić BLIKIEM

Klienci Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie mogą już płacić BLIKIEM
Żródło: BSR w Krakowie
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie udostępnił swoim klientom płatności mobilne BLIK. Dzięki tej usłudze mogą oni wygodnie i bezpiecznie płacić za zakupy w Internecie i sklepach stacjonarnych, wypłacać gotówkę z bankomatów, a także realizować natychmiastowe przelewy na telefon BLIK. Z rozwiązania może skorzystać każdy użytkownik aplikacji mobilnej krakowskiego banku, poinformował BSR.

Do grona banków udostępniających płatności mobilne BLIK dołączył właśnie Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie. Od teraz klienci krakowskiego BSR, mogą szybko i bezpiecznie płacić w sklepach internetowych, stacjonarnych i w punktach usługowych oraz wypłacać gotówkę w bankomatach bez użycia karty. Klienci Banku mogą również realizować przelewy na telefon BLIK.

Z możliwości BLIKA można skorzystać przez aplikację mobilną Banku TuBSR, która jest dostępna na urządzeniach z systemem iOS oraz Android.

– Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie dołączył do grona banków oferujących swoim klientom BLIKA. Wdrożenie BLIKA było dla nas priorytetem i jednym z najważniejszych projektów ostatnich lat.

Aby skorzystać z funkcji BLIK wystarczy uruchomić naszą bankową aplikację TuBSR. W najbliższym tygodniach uruchomimy także funkcję „prośba o przelew” ‒ podkreśla Paweł Kulak, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie.

Czytaj także: Polacy coraz chętniej płacą BLIK-iem także na poczcie; wzrost transakcji aż o 60 proc. rdr

BLIK liderem płatności za zakupy w sieci

BLIK pozostaje bezkonkurencyjną metodą płatności w e-commerce. Od czwartego kwartału 2018 r. wyprzedza karty pod względem liczby transakcji realizowanych w tym kanale.

Polscy użytkownicy e-handlu płacą nim zdecydowanie częściej – zgodnie z danymi Narodowego Banku Polskiego na koniec marca 2022 r. liczba transakcji BLIKIEM była wyższa od liczby transakcji kartami aż o 218 proc.

W drugim kwartale 2022 r. użytkownicy BLIKA zrealizowali 292 mln transakcji o wartości 38,7 mld zł.

Czytaj także: Blue Media: BLIK deklasuje inne formy płatności w internecie

Coraz więcej banków spółdzielczych z BLIKIEM

– Płatności BLIKIEM z miesiąca na miesiąc cieszą się wśród Polaków rosnącym zainteresowaniem. Do tej pory zaufało nam już ponad 11 mln klientów i ta liczba z każdym kolejnym kwartałem sukcesywnie rośnie.

Tym bardziej cieszy nas fakt, że popularność BLIKA i jego potencjał został dostrzeżony przez Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie.

Jesteśmy przekonani, że oferowane przez nas rozwiązanie, które zapewnia wygodę, szybkość i bezpieczeństwo transakcji, zostanie dobrze przyjęte przez użytkowników krakowskiego banku – mówi Monika Król, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu płatności mobilnych BLIK.

Czytaj także: BLIK: blisko 300 mln transakcji w II kw. 2022 roku; wkrótce pilotaż płatności odroczonych

Źródło: Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie / BSR Kraków