Klienci banków spółdzielczych otrzymają dostęp do wpłat w całej sieci Planet Cash, dzięki współpracy ITCARD i SoftNet

Klienci banków spółdzielczych otrzymają dostęp do wpłat w całej sieci Planet Cash, dzięki współpracy ITCARD i SoftNet
Fot. stock.adobe.com / Rochu_2008
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
ITCARD obsługuje ponad 7000 urządzeń w tym 4000 urządzeń Planet Cash oraz ponad 2300 recyclerów umożliwiających wpłaty. W ramach sieci Planet Cash, możemy udostępniać bankomaty i wpłatomaty na bazie umów z poszczególnym bankami, zapewniając łatwy dostęp do wpłat bez konieczności zakupu urządzeń przez banki. W takiej formule współpracują z nami takie banki jak ING Bank Śląski, BNP Paribas, mBank, GETIN Bank, jak również wybrane banki spółdzielcze ze Zrzeszenia BPS, przypomina ITCARD.

SoftNet jest jednym z trzech, w sektorze spółdzielczym, dostawców aplikacji bankowych, w tym centralnego systemu bankowego, sprawozdawczości oraz bankowości elektronicznej. Obecnie świadczy usługi dla ponad 120 banków.

Dzięki wykorzystaniu gotowej już infrastruktury ITCARD, wszystkie banki mogą oferować ogólnopolski dostęp do swoich usług

W ramach swojej działalności, stale poszukuje nowych rozwiązań oraz usług dla banków spółdzielczych, tak aby mogły one świadczyć nowoczesne usługi bankowe na wysokim poziomie. 

Czytaj także: Czy banki spółdzielcze są gotowe na cyfrowe oczekiwania klientów? Druga część Konwentu na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej

Nowa usługa w ciągu 24 godzin

Dzięki nawiązaniu współpracy z ITCARD banki, które posiadają system centralny SoftNet mogą w prosty i szybki sposób udostępnić wpłaty swoim Klientom we wszystkich recyclerach obsługiwanych przez ITCARD oraz całej sieci Planet Cash. Wszystkie formalności zostały ograniczone do minimum, bank nie ponosi żadnych kosztów, a samo uruchomienie usługi możliwe jest w 24h.

‒ W dobie globalnego trendu transformacji oddziałów bankowych na bezgotówkowe oraz stopniowym ograniczeniem obsługi kasowej, dostęp do wpłatomatów jest bardzo istotny również z perspektywy klienta.

Dzięki wykorzystaniu gotowej już infrastruktury ITCARD, wszystkie banki mogą oferować ogólnopolski dostęp do swoich usług ‒ Adam Matyaszek, wiceprezes Zarządu ITCARD.

Czytaj także: Konwent na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej o walce z cyberzagrożeniami

Cała sieć recyklerów do dyspozycji

Usługa, którą dostarcza ITCARD, umożliwia dostęp do wpłat w sieci urządzeń recyclingowych Planet Cash oraz będących własnością banków spółdzielczych.

Wszystkie formalności zostały ograniczone do minimum, bank nie ponosi żadnych kosztów, a samo uruchomienie usługi możliwe jest w 24h

Dzięki temu klienci różnych banków spółdzielczych mogą wpłacać gotówkę w całej populacji urządzeń obsługiwanych przez ITCARD. Taka usługa nie byłaby możliwa przy wpłacie gotówki w okienku kasowym.

Czytaj także: Nowe przepisy: bankomat w razie napadu zniszczy banknoty

Źródło: aleBank.pl