Kierowcy rzadko zmieniają ubezpieczycieli

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

zanieczyszczenia.auta.250xW ciągu ostatniego roku zaledwie 14 proc. posiadaczy polis OC i AC zmieniło ubezpieczyciela. 73 proc. kierowców przyznało, że nie szukało innego zakładu, lub myślało o zmianie, lecz nie podjęło żadnych kroków w tym kierunku - wynika z badania przeprowadzonego przez Polską Izbę Motoryzacji i Link4.

Tymczasem zdecydowana większość spośród kierowców, którzy szukali nowego towarzystwa przyznała, że dzięki przeglądowi rynkowych ofert można znaleźć korzystniejszą polisę – tańszą, a nierzadko także o szerszym zakresie.

 

Większość kierowców, którzy zmienili ubezpieczyciela (85 proc.) mówiła, że przyczyną było znalezienie tańszego ubezpieczenia z tym samym zakresem. Ci, którzy nie decydowali się na zmianę jako przyczynę podawali zazwyczaj przyzwyczajenie (58 proc.). 52 proc. kierowców, którzy zdecydowali się na zmianę ubezpieczyciela, to mieszkańcy wsi. „Relatywnie niższa skłonność do zmiany ubezpieczenia wśród kierowców w aglomeracjach spowodowana jest szybszym tempem życia, co w chwili wygasania polisy przekłada się na podejmowanie najprostszej decyzji – tej o zakupie polisy w dotychczasowym towarzystwie.” – ocenia Roman Kantorski, prezes Polskiej Izby Motoryzacji.

Źródło: PIU