Kandydatem koalicji na premiera jest Donald Tusk

Kandydatem koalicji na premiera jest Donald Tusk
Źródło: Platforma Obywatelska / x
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Kandydatem koalicji: KO, Trzecia Droga i Nowa Lewica na premiera jest Donald Tusk (KO), na pierwszego wicepremiera Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL, a na wicepremiera Krzysztof Gawkowski z Nowej Lewicy, wynika z umowy koalicyjnej, podpisanej 10.11.2023 r. przez liderów tych ugrupowań.

„Kandydatem Koalicji na Premiera Rządu RP jest Pan Donald Tusk. […]

Kandydatem Koalicji na pierwszego Wicepremiera Rządu RP jest Pan Władysław Kosiniak-Kamysz, zaś Pan Krzysztof Gawkowski kandydatem na Wicepremiera Rządu RP” – czytamy w umowie koalicyjnej.

Lider Koalicji Obywatelskiej (KO) Donald Tusk,

przewodniczący Polski 2050 Szymon Hołownia,

prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL) Władysław Kosiniak-Kamysz

oraz współprzewodniczący Nowej Lewicy: Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń

parafowali 10 listopada 2023 r. umowę koalicyjną.

Koalicja zapowiada publikację Białej Księgi Finansów Państwa

Umowa koalicyjna, podpisana przez Koalicję Obywatelską (KO), Trzecią Drogę i Nową Lewicę, zakłada publikację Białej Księgi Finansów Państwa oraz przegląd instytucji państwowych pod kątem ich przydatności i kosztów funkcjonowania, wynika z umowy.

„Podejmiemy działania na rzecz przywrócenia transparentności finansów Państwa oraz zapewnienia nad nimi demokratycznej kontroli. Strony Koalicji będą dążyć do poprawy stanu finansów publicznych. Pierwszym krokiem będzie publikacja Białej Księgi Finansów Państwa” – czytamy w umowie.

„Przeprowadzimy przegląd powołanych przez naszych poprzedników instytucji, m.in. pod kątem ich przydatności i kosztów funkcjonowania” – wskazali koalicjanci.

Źródło: ISBnews