Jurek Owsiak: płatności bezgotówkowe pomagają WOŚP

Jurek Owsiak: płatności bezgotówkowe pomagają WOŚP
Fot. stock.adobe.com / Michal
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PolCard from Fiserv już od 29 lat wspiera coroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku za pośrednictwem terminali oraz bramki płatniczej tego agenta rozliczeniowego udało się zebrać rekordową sumę 6 223 240 zł. Kwota średniej transakcji to 164 zł, poinformowała Firma.

Fiserv Polska S.A., właściciel marki PolCard from Fiserv został partnerem technologicznym Finału WOŚP już po raz 29 z rzędu.

Celem tegorocznej zbiórki był zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Czytaj także: WOŚP 2024: w mBanku startuje wielka zbiórka

38 009 datków na wyższe r/r kwoty podczas Finału WOŚP 2024

Bezgotówkowe wpłaty realizowano za pomocą terminali od firmy Ingenico oraz bramki płatniczej PolCard from Fiserv. Darczyńcy przekazali 38 009 datków na średnią kwotę 164 zł.

W obu przypadkach to wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem (w 2023 r. średnia kwota pojedynczej transakcji wyniosła 137,65 zł.).

– Bardzo cieszy nas kolejny rekord na rzecz Finału WOŚP oraz to, że nasze bezgotówkowe rozwiązania uczestniczą w rozwoju kultury pomagania w Polsce.

W tym roku kwota jest aż o ponad milion wyższa niż w roku ubiegłym, co pokazuje, że Polacy pomagają coraz chętniej, a w dodatku chcą korzystać z nowoczesnych technologii.

To dla nas ogromna radość i motywacja do dalszej pracy – mówi Krzysztof Polończyk, prezes zarządu Fiserv Polska S.A.

Czytaj także: Pomagaj bez wychodzenia z domu – jubileuszowa zbiórka PayU na 20 lat grania dla WOŚP w Internecie

Płatności bezgotówkowe „pomagają” WOŚP

– Polacy coraz częściej płacą bezgotówkowo, co pokazuje stale zwiększająca się liczba wpłat online oraz za pomocą kart płatniczych na rzecz naszych finałowych zbiórek.

Jako Orkiestra chcemy iść naprzód z duchem czasu, bo widzimy jak bardzo nowe technologie mają wpływ również na sposoby pomagania – dodaje Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP.

W tym roku PolCard from Fiserv przekazał 590 sztuk terminali POS do sztabów 32. Finału WOŚP oraz 268 bezpośrednio do oddziałów mBank, w których również można było realizować transakcje kartami płatniczymi Visa i Mastercard oraz BLIKIEM.

Datki za pomocą bramki internetowej PolCard from Fiserv można wpłacać przez okrągły rok bezpośrednio na stronie fundacji: https://www.wosp.org.pl/fundacja/jak-wspierac-wosp/wesprzyj-online.

Źródło: PolCard from Fiserv