Joanna Seklecka Ambasadorem Gospodarki Elektronicznej

Joanna Seklecka Ambasadorem Gospodarki Elektronicznej
Joanna Seklecka, Kongres Gospodarki Elektronicznej,
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Podczas Kongresu Bankowości Elektronicznej wręczono nagrody w czterech kategoriach: Ambasador Gospodarki Elektronicznej, Partner Roku, Projekt Roku i Dziennikarz Roku.

Tytułem Ambasadora Gospodarki Elektronicznej uhonorowano Joannę Seklecką, prezeskę eService.

Nagroda Partnera Roku trafiła do firmy Accenture. Nagrodę odebrał Karol Mazurek, dyrektor zarządzający w Accenture Polska.

Tytuł Projekt Roku trafia w tym roku do firmy PayEye. Statuetkę odebrała Anna Andrych.

Tytuł – Dziennikarza Roku otrzymał  Andrzej Stec, redaktor naczelny i dyrektor zarządzający Gazety Giełdy i Innowacji „Parkiet”.

Nagrody Kongresu Gospodarki Elektronicznej wręczali: dr Tadeusz Białek, prezes Związku Banków Polskich, Agnieszka Wachnicka, wiceprezes ZBP, Bartłomiej Nocoń, dyrektor Zespołu Systemów Płatniczych i Bankowości Elektronicznej Związku Banków Polskich

Wyróżnienia przyznawane są corocznie dla osób, firm, jednostek samorządu terytorialnego oraz organów administracji publicznej.

Kapituła Konkursu, przyznając nagrody, ocenia zgłoszone kandydatury pod względem:

walorów informacji i edukacji na rzecz rozwijania społeczeństwa informacyjnego,

aktywności i efektywności podejmowanych przedsięwzięć,

wzajemnej współpracy

oraz strony biznesowej i informatycznej podczas przygotowywania i wdrażania projektów.

Kongres Gospodarki Elektronicznej 2023,

Nagrody Kongresu Gospodarki Elektronicznej i Fundacji Promyk Słońca

W dalszej części konferencji wręczono nagrody Kongresu Gospodarki Elektronicznej i Fundacji Promyk Słońca. Te nagrody są wręczane od 2017 roku. Są przyznawane za wybitne osiągnięcia w zakresie tworzenia i wykorzystania nowych technologii na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Nagrodę za innowacyjne rozwiązania na rzecz osób ze specjalnymi potrzebami otrzymali Krzysztof Lingo i Wojciech Sójka, którzy skonstruowali innowacyjny wózek inwalidzki sterowany wzrokiem, który zwiększa szanse na niezależność osób z poważnymi niepełnosprawnościami.

Kolejną nagrodę za wybitne osiągnięcia w zakresie wykorzystania nowych technologii na rzecz osób ze szczególnymi potrzebami został wyróżniony Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Było to wyróżnienie za działania na rzecz dostępności, tworzenie rozwiązań znoszących bariery, na które napotykają osoby z niepełnosprawnościami.

Nagrodę odebrała Dominika Plust, pełnomocnik rektora ds. studentów i doktorantów będących osobami z niepełnosprawnościami.

Do grona reprezentantów Związku Banków Polskich, którzy wręczali nagrody, dołączył Krzysztof Pietraszkiewicz – współzałożyciel Fundacji Promyk Słońca i członek Rady Fundatorów.

Kongres Gospodarki Elektronicznej 2023

Źródło: BANK.pl