Jak skorzystać z różnych form pomocowych dla firm z programów UE dostępnych w tym i w następnym roku?

Jak skorzystać z różnych form pomocowych dla firm z programów UE dostępnych w tym i w następnym roku?
KPK ds Instrumentów Finansowych Programów UE,
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej prowadzi dyżury ekspertów online w każdy wtorek i czwartek dla przedsiębiorców zainteresowanych skorzystaniem z różnych form pomocowych dostępnych u Narodowych Pośredników Finansowych.

31 grudnia br. wygasa wiele form pomocowych dla przedsiębiorców ustanowionych przez regulatora unijnego na czas pandemii oraz wojny w Ukrainie.

Kilkanaście miliardów złotych w różnych formach finansowych (kredytu, leasingu, pożyczek i kapitału podwyższonego ryzyka) czeka na polskie firmy u Narodowych Pośredników Finansowych – banków, spółek leasingowych, funduszy pożyczkowych i poręczeniowych oraz funduszy vc.

Dyżury ekspertów

Na 2023 r. w ramach zakontraktowanych przez instytucje finansowe instrumentów finansowych z takich programów i inicjatyw UE jak COSME, EaSI, EFG, InvestEU jest ciągle do dyspozycji przedsiębiorców dodatkowo prawie 10 mld PLN w postaci kredytów, pożyczek, leasingu finansowania kapitałowego.

W celu ułatwienia przedsiębiorcom dotarcia do informacji o dostępnych Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej uruchomił  dyżury eksperckie online- w godz. 10.00-16.00 w każdy wtorek i czwartek grudnia- aż do końca roku (z wyłączeniem dni świątecznych).

Więcej informacji na stronach KPK

Źródło: Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej