Jacek Jastrzębski przewodniczącym KNF na kolejną kadencję

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki z dniem 24 listopada 2023 roku powołał dr hab. Jacka Jastrzębskiego, prof. UW, na stanowisko Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego na kolejną kadencję.

„Premier Mateusz Morawiecki powołał dotychczasowego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Jacka Jastrzębskiego na kolejną kadencję” – powiedział rzecznik rządu Piotr Muller, cytowany przez portal interia.pl, który jako pierwszy podał tę informację. Stosowna informacja ukazała się już na stronach KNF.

Pięcioletnia kadencja szefa KNF minęła w czwartek.

Jacek Jastrzębski jest jednym z wiodących w Polsce specjalistów z obszaru prawa oraz sektora finansowego. Posiada wykształcenie prawnicze jako absolwent i profesor Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz ekonomiczne jako absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Ukończył także prestiżowy prawniczy program Professional LL.M. na University of California, Berkeley w Stanach Zjednoczonych, czytamy na stronach internetowych KNF.

Jacek Jastrzębski łączył pracę w sektorze bankowym z działalnością akademicko-naukową. Przez ponad dziesięć lat pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Prawnego Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego. Jest zatrudniony na stanowisku profesora uczelni w Katedrze Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji UW. W 2017 r. został ujęty w zestawieniu „Legal 500’s GC Powerlist: Central and Eastern Europe” – liście wyróżniających się prawników w Europie Środkowej i Wschodniej.

W działalności naukowej zajmuje się prawem cywilnym, prawem handlowym i prawem rynku finansowego oraz jest autorem lub współautorem ponad 80 publikacji naukowych. Rozprawa doktorska oraz habilitacyjna były nagradzane w konkursach miesięcznika „Państwo i Prawo”. Był uczestnikiem, także w charakterze prelegenta lub moderatora, szeregu konferencji krajowych lub międzynarodowych, w tym dotyczących problematyki rynku finansowego.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki z dniem 24 listopada 2023 roku powołał dr hab. Jacka Jastrzębskiego, prof. UW, na stanowisko przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego na kolejną kadencję.

Źródło: ISBnews