Jacek Babiński wiceprezesem zarządu Pekao TFI

Jacek Babiński wiceprezesem zarządu Pekao TFI
Źródło: Pekao TFI
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Pekao Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych powołała na stanowisko wiceprezesa zarządu Jacka Babińskiego, który od 1 września 2018 r. będzie nadzorował pion zarządzania aktywami, podała spółka.

#JacekBabiński będzie miał za zadanie wskazanie perspektywicznych kierunków inwestycyjnych oraz wypracowanie satysfakcjonujących stóp zwrotu #Pekao #PekaoTFI @BankPekaoSA

„Babiński będzie miał za zadanie wskazanie perspektywicznych kierunków inwestycyjnych oraz wypracowanie satysfakcjonujących stóp zwrotu. Babiński będzie odpowiedzialny za zarządzanie prawie 20 mld zł złotych zgromadzonymi w funduszach inwestycyjnych Pekao TFI” czytamy w komunikacie.

„Moim celem jest przede wszystkim rozwój produktów i strategii odpornych na wahania koniunktury giełdowej oraz dalsza dywersyfikacja na płynne rynki zagraniczne” – powiedział Babiński, cytowany w komunikacie.

Kim jest Jacek Babiński?

Jacek Babiński ma kilkunastoletnie doświadczenie na rynku finansowym, które zdobywał zarówno w PTE, jak i TFI, był związany nie tylko z dużymi korporacjami, ale również z niezależnymi firmami asset management. Od października 2017 r. zarządza swoim autorskim funduszem, który w tym roku pobił rynek o 8,8 pp. (wg. ostatniej wyceny vs. WIG).

„Babiński w okresie od stycznia do lipca 2017 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora inwestycyjnego (CIO) w Skarbiec TFI, szefa zespołu produktów akcyjnych, doradcy zarządu Skarbiec Holding oraz zarządzającego funduszem. Wcześniej przez prawie 10 lat (2007-2016) związany był z Metlife PTE (wcześniej AIG i Amplico), gdzie pełnił kolejno funkcje: zarządzającego ryzykiem inwestycyjnym, analityka akcji, analityka obligacji korporacyjnych oraz zarządzającego portfelami akcji, obligacji korporacyjnych i funduszy nieruchomości. W latach 2006-2007 pracował w KDPW S.A. na stanowisku starszego specjalisty. Swoją karierę zawodową rozpoczął po stronie regulatora, w latach 2005-2006 był zatrudniony w Urzędzie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na stanowisku specjalisty, gdzie odpowiadał za nadzór nad systemami giełdowymi i rozliczeniowymi oraz implementację przepisów adekwatności kapitałowej instytucji finansowych. Ekspert KPWiG ds. dyrektyw MiFiD i CRD/Bazylea II” – czytamy także.

Jacek Babiński posiada tytuł CFA oraz licencję doradcy inwestycyjnego. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Handel Zagraniczny oraz International Business School w Bredzie, podsumowano.

Pekao TFI wchodzi w skład Grupy Banku Pekao, który działa od ponad 85 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie.

Źródło: ISBnews