IT@BANK 2016: Trzy z czterech tradycyjnych modeli biznesowych okażą się przeżytkiem na przestrzeni kolejnych pięciu lat

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Większość zarządów w regionie zdaje sobie sprawę, że należy szybko dostosowywać się, aby zachować konkurencyjną pozycję w cyfrowym świecie. Marek Miller, dyrektor zarządzający w Experian na region Europy Centralnej i DACH, ostrzega także, że wielu z nich jest świadomych, że czeka ich jeszcze długa droga oraz, że podjęcie działań jest konieczne.

Marek Miller

Zleciliśmy firmie Forrester Consulting przeprowadzenie badania wśród prawie 400 członków kierownictwa ze stanowiskami na szczeblu zarządów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Wyniki okazały się fascynujące i uwypukliły obecne poszukiwania prowadzone przez zarządy w przedmiocie identyfikacji krytycznych obszarów komercyjnych, w tym nadużyć finansowych, zarządzania relacjami z klientami oraz tendencji na rynku cyfrowym.

Co istotne, wskazano, że dwóch na trzech CEO potwierdza, że wiele z ich obecnych praktyk komercyjnych okazuje się nieskuteczne, działają w przepaści cyfrowej i muszą szybko powiększyć budżet, aby zwiększyć zadowolenie klienta, a także usprawnić zarządzanie relacjami z nim. Połowa respondentów stwierdziła, że niepokoi ich zewnętrzna konkurencja, natomiast prawie trzy czwarte (73%) stwierdziło, że tradycyjne modele biznesowe znikną na przestrzeni kolejnych pięciu lat.

Okazało się również, że analiza klienta ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI