Iron Mountain modernizuje centrum digitalizacji w Radomiu

Iron Mountain modernizuje centrum digitalizacji w Radomiu
Fot. Bartek Dębkowski / Kreatyw! Media
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Sfinalizowaliśmy pierwszy etap remontu centrum digitalizacji w Radomiu, którego koszt wyniósł blisko 2,5 mln zł, ale to nie koniec inwestycji. Na unowocześnienie i dodatkowe wyposażenie obiektu, jego dalszą rozbudowę, a także budowę dedykowanego Centrum Digitalizacji Dziedzictwa Kulturowego szacunkowo przeznaczymy łącznie blisko 10 mln zł – mówi Iwona Sikora, Senior Vice President & General Manager EMEA w Iron Mountain.

Centrum digitalizacji Iron Mountain w Radomiu to jeden z największych obiektów tego rodzaju w Europie, który w 2023 r. został uhonorowany tytułem Center of Digital Excellence. Spółka na poziomie globalnym podjęła decyzję o modernizacji obiektu, przeznaczając na ten cel w sumie blisko 10 mln zł. Zrealizowane i planowane inwestycje dotyczące infrastruktury Iron Mountain w Polsce potwierdzają rosnące znaczenie lokalnego oddziału na arenie międzynarodowej, poinformowała Spółka.

Radomskie centrum digitalizacji zostało uruchomione w 2009 roku. Aktualnie skanowanych jest w nim około 100 mln stron dokumentów w skali roku. To jeden z największych tego rodzaju obiektów w Europie, którego powierzchnia wynosi blisko 1700 mkw.

Już dziś moce przerobowe placówki umożliwiają zaangażowanie do projektów łącznie nawet 750 osób w systemie trzyzmianowym, a już wkrótce – kolejnych 200 pracowników.

Aż 85% obecnej kadry kierowniczej centrum stanowią kobiety. W 2023 roku uzyskało ono prestiżowy tytuł Center of Digital Excellence przyznawany przez Iron Mountain na poziomie globalnym, co potwierdza rosnące znaczenie tej placówki, a także jej rolę jako hubu dla międzynarodowych projektów digitalizacyjnych.

– Centrum digitalizacji Iron Mountain, czyli Center of Digital Excellence w Radomiu to jedyna placówka tego rodzaju w Europie, której przyznaliśmy dotychczas ten tytuł. To wyróżnienie wynikające z wielu lat współpracy w ramach międzynarodowychprojektów w obszarze skanowania i digitalizacji, ale także potwierdzenie, że organizacja na poziomie globalnym dostrzega ogromny potencjał tej lokalizacji.

Widząc rosnący wolumen projektów głównie z krajów zachodniej i północnej Europy, podjęliśmy decyzję o modernizacji centrum – mówi Iwona Sikora, Senior Vice President & General Manager EMEA w Iron Mountain.

Czytaj także: Cyberbezpieczeństwo: co świadczy o cyfrowej innowacyjności sektora bankowego?

Pierwszy etap modernizacji centrum digitalizacji Iron Mountain

Inwestycja wpłynęła na zwiększenie dostępnej przestrzeni o 20%, a przepustowości operacyjnej o 40%. Wzrost wspomnianych parametrów pozwolił jednocześnie na stworzenie 100 nowych miejsc pracy.

Poza optymalizacją wnętrz i wybudowaniu dodatkowego piętra w ramach modernizacji rozszerzono zakres oferowanych usług o projekty związane z dziedzictwem kulturowym.

Bazę sprzętową zwiększono o unikalne skanery przystosowane do skanowania dokumentacji o historycznym znaczeniu, które posiadają stosowne certyfikaty ISO.

Łącznie obiekt dysponuje ponad 40 zaawansowanymi urządzeniami skanującymi dostosowanymi do materiałów o dowolnym rozmiarze i formacie. Są to m.in. teczki personalne, dokumentacja techniczna, m.in. mapy i szkice, dokumentacja sądowa, ubezpieczeniowa, geodezyjna, bankowa i medyczna, faktury, dokumenty GDPR, książki, maile, listy czy też zdjęcia rentgenowskie.

Czytaj także: IT@BANK 2023 | Iron Mountain | Empowering Polish Banking with Innovative Solutions: Iron Mountain’s Role in a Transformative Journey

Cyfrowe usługi międzynarodowe

Rozbudowana centrum zaowocowała również rozszerzeniem oferty usług o projekty z obszaru Business Process Management.

W centrum digitalizacji już dziś obsługiwanych jest wiele projektów międzynarodowych – głównie z krajów niemieckojęzycznych i nordyckich. Odpowiadają one za nawet ok. 60% generowanych dzięki niemu przychodów.

Na ułatwiony proces decyzyjny zagranicznych kontrahentów wpływają przede wszystkim wysokie kompetencje zespołu w obszarze IT, data science i data management, które zostały potwierdzone w kompleksowych i zaawansowanych technologicznie projektach dla klientów z Polski i zagranicy.

Doceniają oni również m.in. certyfikaty bezpieczeństwa ISO 27001 i 9001.

Spółka podkreśla, że placówka z biegiem czasu będzie coraz istotniejszym elementem infrastruktury umożliwiającym realizację europejskich i światowych celów krótko- i długoterminowych organizacji.

Centrum digitalizacji Iron Mountain w Radomiu
Centrum digitalizacji Iron Mountain w Radomiu. Źródło: Iron Mountain
Źródło: Iron Mountain