Invoo: nowa marka na rynku e-faktur

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kir.01.250x87Invoo - pod taką marką Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. będzie oferowała usługi związane z kompleksową obsługą faktur elektronicznych oraz papierowych. Oferta Invoo będzie skierowana do firm - niezależnie od wielkości i branży, w której działają - a także do klientów indywidualnych, którzy chcą otrzymywać faktury i rachunki za usługi w postaci elektronicznej.

Invoo (od angielskiego „invoice” – faktura) to nowo utworzona marka parasolowa, która skupi wszystkie usługi Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A., związane z procesem tworzenia, dystrybucji, odbioru, płatności i przechowywania faktur elektronicznych lub papierowych. Oferta Invoo to odpowiedź na potrzeby stale rosnącego, perspektywicznego rynku faktur elektronicznych.

– Klienci oczekują od nas kompleksowych rozwiązań, obejmujących nie tylko tworzenie, dystrybucję i odbiór faktur elektronicznych, ale także zamianę faktur papierowych na formę elektroniczną, interoperacyjność z innymi systemami obiegu faktur elektronicznych, konwersję formatów, bezpośrednią integrację z systemami FK czy druk i wysyłkę. Wyjście naprzeciw tym potrzebom jest jednym z założeń nowej strategii KIR S.A. – mówi Michał Szymański, wiceprezes Zarządu KIR S.A. – Jestem przekonany, że usługi te pozwolą przedsiębiorcom jeszcze bardziej przekonać się do e-faktur. Outsourcing pozwala bowiem wykorzystać w pełni ich zalety – dodaje.

W skład rodziny usług Invoo będą wchodziły usługi funkcjonujące dotychczas jako odrębne rozwiązania KIR S.A., m. in. Bilix oraz EDDM. Ich nazwy ulegną zmianie. Bilix, czyli pierwszy w Polsce system elektronicznej prezentacji i płatności rachunków, zintegrowany z bankowością elektroniczną, zmienia nazwę na Invoobill, z kolei EDDM – usługa pozwalająca na podpisanie nawet kilku tysięcy faktur elektronicznych w ciągu kilku minut, otrzymuje nową nazwę – Invooclip. – Zmiana nazw wynika z utworzenia marki parasolowej Invoo oraz ujednolicenia nazw usług, wchodzących w jej skład. Naszą ambicją jest, aby zmianie nazwy towarzyszyło znaczące zwiększenie funkcjonalności, m.in. dzięki pełnej integracji produktów, także w warstwie technicznej. Przykładowo klienci usługi Invooclip już teraz mogą za pomocą tego narzędzia prezentować swoim klientom faktury czy rachunki w bankowości elektronicznej w ramach usługi Invoobill – wyjaśnia M. Szymański.

W ramach Invoo udostępniane będą kolejne usługi dedykowane różnym grupom klientów.