GPW rozpoczyna nową edycję gry giełdowej, pula nagród to 30 tys. złotych

GPW rozpoczyna nową edycję gry giełdowej, pula nagród to 30 tys. złotych
Źródło: GPW
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
4 marca rozpoczynamy rejestrację do Index Investment Challenge - największego konkursu inwestycyjnego dla studentów z całej Polski. Gra będzie się toczyć na platformie GPWtr@der, która pozwala na symulowane inwestycje w instrumenty finansowe. Na zwycięzcę - najlepszego inwestora - czeka nagroda główna w wysokości 6 500 PLN, a łączna pula nagród pieniężnych w konkursie to ponad 30 000 PLN ‒ informuje w komunikacie GPW.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Fundacja GPW oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, współpracujący z Kołem Naukowym Rynku Kapitałowego „Index”, zapraszają studentów z całej Polski do udziału w V edycji konkursu inwestycyjnego Index Investment Challenge (IIC).

Jest to największa w Polsce inwestycyjna gra giełdowa dla studentów, dzięki której można pogłębić wiedzę na temat finansów i ekonomii bez ponoszenia ryzyka.

Zwycięzca otrzyma 6 500 zł oraz płatny staż na GPW

‒ Gamifikacja wkracza we wszystkie obszary naszego życia. Systemy motywacyjne dla pracowników czy wspieranie uczenia się na wszystkich poziomach edukacji, to tylko niektóre zastosowania grywalizacji.

GPW od lat wpisuje się w ten trend. W naszej Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej uczyło się przez granie ponad 280 tys. uczniów z całej Polski.

Naturalną kontynuacją kształcenia poprzez zabawę i rywalizację jest gra inwestycyjna IIC, w której poza satysfakcją można wygrać atrakcyjne nagrody – mówi Marek Dietl, Prezes Zarządu GPW.

Gamifikacja wkracza we wszystkie obszary naszego życia

– Dzięki takiej formule konkursu możemy pokazać studentom jak funkcjonuje rynek kapitałowy, a w szczególności jakie mechanizmy rządzą Giełdą Papierów Wartościowych.

To świetna okazja, aby sprawdzić w praktyce swoje umiejętności inwestycyjne i to bez ponoszenia ryzyka utraty własnych oszczędności – podkreśla Prezes Zarządu GPW.

Czytaj także: Jak w czasie pandemii zarobić na giełdzie ponad 450 procent?

Na czym polega IIC?

Konkurs Index Investment Challenge będzie odbywał się na platformie GPWtr@der. Każdy uczestnik będzie dysponować jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy.

Celem konkursu Index Investment Challenge jest promowanie polskiego rynku kapitałowego oraz aktywnego sposobu lokowania środków

W pierwszym miesiącu uczestnicy będą mogli inwestować w akcje spółek wchodzących w dniu rozpoczęcia Gry w skład indeksów WIG20 i mWIG40 oraz w ETF-y. W dalszej części konkursu uczestnicy będą mogli lokować wirtualne środki również w kontrakty terminowe notowane na GPW. Zarówno inwestowane pieniądze, jak i zawierane transakcje są wirtualne, ale na podstawie transakcji zawartych na realnym rynku.

Finałowa rozgrywka, w której weźmie udział 10 najlepszych uczestników, odbędzie się 8 czerwca br. w Sali Notowań GPW. Podczas Finału nagrodzimy pięciu najlepszych uczestników nagrodami pieniężnymi, a każdy uczestnik otrzyma członkostwo Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Celem konkursu Index Investment Challenge jest promowanie polskiego rynku kapitałowego oraz aktywnego sposobu lokowania środków. Studenci z całej Polski mogą pogłębić wiedzę dotyczącą finansów i ekonomii, wykorzystując ją w praktyce.

Konkurs jest doskonałą okazją do sprawdzenia w praktyce wiedzy, umiejętności oraz intuicji inwestycyjnej bez ponoszenia ryzyka, a także do zdobycia cennych nagród.

Czytaj także: Inwestorzy na GPW coraz częściej wybierają ETF-y

Dla kogo jest IIC?

W IIC mogą wziąć udział osoby w wieku 19‒26 lat będące studentami dowolnej uczelni wyższej w Polsce, niezależnie od kierunku studiów.

Naturalną kontynuacją kształcenia poprzez zabawę i rywalizację jest gra inwestycyjna IIC

Gra jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych, także dla tych, którzy nie mają doświadczenia z funkcjonowaniem rynku kapitałowego oraz giełdy.

6 tys. zł oraz staż na GPW dla najlepszego inwestora

Nagrodzonych zostanie 10 pierwszych uczestników, którzy uzyskają najwyższe wartości portfela inwestycyjnego w momencie zamknięcia Gry. Zwycięzca otrzyma 6 500 zł oraz płatny staż na GPW.

Ponadto, nagrodzone zostanie koło naukowe, którego członkowie osiągną najwyższą zagregowaną stopę zwrotu. Łączna pula nagród wyniesie ok. 30 tys. zł, w tym płatne staże na GPW i vouchery umożliwiające bezpłatny udział w kursie „Giełda dla średniozaawansowanych”, a także vouchery dla najlepszego Koła Naukowego uprawniające do bezpłatnego udziału w kursach Szkoły Giełdowej.

Jak się zarejestrować?

Aby zgłosić się do konkursu należy w nieprzekraczalnym terminie do 4 kwietnia 2021 r. wypełnić formularze rejestracyjne znajdujące się na stronie iichallenge.gpw.pl.

Konkurs rozpoczyna się tygodniową rozgrzewką (gra testowa), a potem czas na wirtualne inwestowanie i prawdziwą rywalizację. Wcześniej należy zapoznać się z regulaminem dostępnym na iichallenge.gpw.pl.

Harmonogram projektu:

4 marca – 4 kwietnia 2021 r. – rejestracja uczestników;

29 marca – 2 kwietnia 2021 r. – gra testowa;

5 kwietnia – 28 maja 2021 r. – gra inwestycyjna;

8 czerwca 2021 r. – Finał i Gala Finałowa Konkursu.

Szczegółowe harmonogramy na www.iichallenge.gpw.pl


Organizatorem konkursu jest Fundacja GPW oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.
Partnerem Strategicznym projektu jest PKN ORLEN.  Partnerem Technologicznym – Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Pomysł na zorganizowanie tej inicjatywy pochodzi z Koła Naukowego „Index”, które działa przy UE w Krakowie i jest współorganizatorem przedsięwzięcia..

Partnerem Głównym konkursu jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska.

Partnerami konkursu są: Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, CFA Society Poland oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Honorowy patronat nad projektem objęło: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundacja im. Lesława Pagi oraz IZFiA.

Źródło: Giełda Papierów Wartościowych / GPW