Gospodarka po epidemii. Jak będzie wyglądał powrót do nowej normalności?

Gospodarka po epidemii. Jak będzie wyglądał powrót do nowej normalności?
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Europejski Kongres Finansowy po raz kolejny zaprasza 9 kwietnia o godz. 17.00 do uczestnictwa w spotkaniu z cyklu Kwadrans z EKF "Odpowiedzialne finanse w obliczu kryzysu".

#EKF: Jaka będzie głębokość recesji po okresie epidemii i czy mają na nią jakiś wpływ cechy poszczególnych gospodarek #Koronawirus #TarczaAntykryzysowa @EFCongress

Jak co tydzień, eksperci zmierzą się z najważniejszymi pytaniami dotyczącymi skutków epidemii COVID-19 dla gospodarki.

Marek Rozkrut i Ludwik Kotecki

Jakie rozwiązania w polityce gospodarczej są pożądane w obliczu epidemii? Jak będzie wyglądał powrót do nowej normalności? Jak głębokiej recesji powinniśmy się spodziewać?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci już w czwartek 9 kwietnia, o godzinie 17.00, podczas kolejnego spotkania z cyklu Kwadrans z EKF „Odpowiedzialne finanse w czasach kryzysu”.  

Tym razem gośćmi Kwadransa z EKF będą:

Marek Rozkrut, Partner i Główny Ekonomista EY;

Ludwik Kotecki, Dyrektor Instytutu Odpowiedzialnych Finansów, b. Główny Ekonomista Ministerstwa Finansów.

Scenariusze makroekonomiczne dla Polski

Tematem przewodnim najbliższego spotkania będą możliwe scenariusze dalszego rozwoju epidemii i zależne od nich pożądane kierunki polityki gospodarczej i zdrowotnej.

Bądź na bieżąco – zapisz się na nasz newsletter >> (otwiera się na nowej zakładce)”>>>>

Marek Rozkrut i Ludwik Kotecki będą dyskutować o tym, jak może wyglądać powrót do nowej normalności po epidemii, w zależności od możliwych terminów zniesienia obecnego lockdown-u.

Eksperci spróbują też naszkicować możliwe scenariusze makroekonomiczne dla Polski na nadchodzące miesiące, uwzględniając powiązania międzynarodowe, globalne łańcuchy wartości i szczególne znaczenie wymiany zewnętrznej.

Zmierzą się także z pytaniem o to, jaka będzie głębokość recesji po okresie epidemii i czy mają na nią jakiś wpływ cechy poszczególnych gospodarek.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >> (otwiera się na nowej zakładce)”>>>>

Transmisja na żywo dostępna będzie na stronie: https://www.efcongress.com/kwadrans/.

Za pośrednictwem tej samej strony można wziąć aktywny udział w spotkaniu, przesyłając pytania rozmówcom zarówno przed rozmową, jak i w jej trakcie.

Źródło: Europejski Kongres Finansowy / EKF