Główny ekonomista w Grupie Copernicus

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

copernicus.01.250x1051 października 2013 roku do zespołu Grupy Copernicus dołączył nowy pracownik - Marcin Mróz, który objął stanowisko Głównego Ekonomisty. Jego kluczowym zadaniem będzie wzmocnienie kompetencji w zakresie analiz i prognoz makroekonomicznych.

„To nowo powstałe stanowisko w Grupie Copernicus. Chcemy sprostać rosnącym wymaganiom klientów dlatego też rozwijamy nasz zespół specjalistów. Liczymy, że dotychczasowe doświadczenie Marcina w sektorze finansowym, w połączeniu z otwartością na nowe wyzwania, przyniosą wymierne korzyści, nie tylko Grupie ale przede wszystkim pomogą w trudnych wyborach inwestycyjnych z jakimi niejednokrotnie musza zmierzyć się inwestorzy” – mówi Marcin Billewicz, Prezes Zarządu Copernicus Capital TFI S.A.

Marcin Mróz jest absolwentem wydziału Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Od ponad 15 lat pracuje jako ekonomista sektora finansowego, zajmując się zarówno gospodarką polską jak i całym regionem Europy Środkowej i Wschodniej.

Karierę rozpoczął w 1997 roku na stanowisku Regionalnego Analityka Makroekonomicznego w Wood & Company. Ostatnio przez 6 lat pełnił funkcję Głównego Ekonomisty BNP Paribas Bank Polska, a wcześniej w Societe Generale jako Starszy Ekonomista. Autor licznych publikacji w prasie ekonomicznej, wielokrotnie plasujący się w czołówce rankingu najlepszych analityków walutowych.

„Cieszę się, że dołączyłem do grona znakomitych specjalistów z Grupy Copernicus. Rynek finansowych charakteryzuje się dynamiką oraz wymaga dużego profesjonalizmu. Wierzę, że wiedza i doświadczenie jakie udało mi się zgromadzić przez lata obecności na rynku finansowym wesprą działania Grupy i pomogą w realizacji założeń” – mówi Marcin Mróz, Główny Ekonomista w Grupie Copernicus

Źródło: Copernicus