Generali utrzymuje dynamiczne tempo rozwoju

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

generali.01.150x184W 2011 r. grupa Generali w kluczowych liniach biznesu odnotowała nie tylko poprawę rentowności, ale także dynamiczny, szybszy w porównaniu ze średnią na rynku, rozwój organiczny.

Stanęliśmy w krótkim czasie przed szeregiem trudnych wyzwań biznesowych, wśród których priorytetem było urentownienie biznesu, zwłaszcza w obszarze ubezpieczeń majątkowych. Realizacja tego zadania nam się powiodła, zaś na uwagę zasługuje fakt, że jednocześnie – w kluczowych dla nas liniach biznesowych – utrzymaliśmy bardzo dynamiczne tempo rozwoju firmy, co nie zawsze jest możliwe – mówi Artur Olech, prezes zarządu grupy Generali.

Na rynku ubezpieczeń majątkowych Generali zebrało 962 mln zł składki, o 28 proc. więcej niż rok wcześniej. Najbardziej dynamicznie rozwijającą się linią biznesu spółki były ubezpieczenia korporacyjne, gdzie składka wzrosła o 41 proc. Ubezpieczenia masowe nie-komunikacyjne wzrosły o 32 proc., a ubezpieczenia komunikacyjne o 26 proc. Przypis składki Generali Życie wyniósł 891 mln zł. Strategia firmy zakłada koncentrację na segmencie produktów ze składką regularną. W tym segmencie przypis składki wzrósł o 20 proc. do 564,9 mln zł.Przeprowadzone w 2011 r. modyfikacje produktowe, inwestycje w serwis klienta oraz nowe systemy IT stanowić będą bazę dla nowej ofensywy produktowej w 2012 r., zarówno na linii majątkowej, jak i życiowej.

Źródło: PIU