Generali pomaga rodzinom i dzieciom z Ukrainy oraz zamknie swoje przedstawicielstwo w Moskwie

Generali pomaga rodzinom i dzieciom z Ukrainy oraz zamknie swoje przedstawicielstwo w Moskwie
Fot. Generali
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Generali na poziomie lokalnym i globalnym pomaga uchodźcom z Ukrainy. Wspiera zarówno swoich ukraińskich pracowników, jak i wdraża działania na rzecz przyjeżdżających rodzin z dziećmi, poinformował Ubezpieczyciel.

Generali Polska jest w stałym kontakcie z pracownikami pochodzącymi z Ukrainy. Udzieliło im specjalnego bezzwrotnego wsparcia finansowego na organizację pomocy dla nich oraz dla ich bliskich. Dodatkowo, zaoferowało im możliwość korzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej.

Grupa Generali postanowiła utworzyć fundusz pomocowy w wysokości 3 milionów euro na wsparcie programów dla uchodźców

W trzech biurach w Polsce: w Warszawie, Lublinie i Poznaniu została zorganizowana wśród zbiórka produktów pierwszej potrzeby. Zostaną one przekazane potrzebującym poprzez Caritas Polska.

Czytaj także: Polskie banki i ubezpieczyciele wspierają obywateli Ukrainy: darmowe konta, przelewy zagraniczne i polisy OC

Pracownicy przyjmują uchodźców do swoich domów

Również we współpracy z Caritas organizowany jest program czasowego zakwaterowania dla kilkudziesięciu ukraińskich rodzin z dziećmi, m. in. w Warszawie. Generali pokryje koszty nie tylko samego zakwaterowania, ale również całodziennego wyżywienia dla wszystkich osób objętych tym programem. W pierwszym etapie program będzie realizowany przez kilka tygodni. W zależności od sytuacji będzie przedłużany lub korygowany.

Więcej o pomocy polskich banków dla Ukrainy >>>

Pracownicy Generali Polska aktywnie pomagają zapraszając osoby z Ukrainy do swoich mieszkań i domów, przekazując im potrzebne rzeczy, wspierając w transporcie.

To pierwsze działania realizowane przez Generali lokalnie. Kolejne będą wdrażanie w następnych etapach.

Globalny fundusz pomocowy

Globalnie, Grupa Generali postanowiła utworzyć fundusz pomocowy w wysokości 3 milionów euro na wsparcie programów dla uchodźców, w tym darowiznę na rzecz UNHCR – głównej agendy ONZ zajmującej się uchodźcami, która obecnie stoi na czele działań humanitarnych na Ukrainie.

Wykorzystując sieć The Human Safety Net, Generali rozpoczyna globalną zbiórkę pieniędzy wśród pracowników, aby wesprzeć UNICEF w działaniach, które będzie prowadził w najbliższych tygodniach i miesiącach na rzecz rodzin z dziećmi.

Zebrana kwota zostanie podwojona przez Generali.

Czytaj także: BGK przekazał 30 mln zł na pomoc Ukrainie

Oświadczenie Grupy Generali

Od początku wojny w Ukrainie, Generali uważnie monitoruje sytuację i jej wpływ na operacje i rynki finansowe. W efekcie tego Generali potwierdza, że:

    zamknie swoje przedstawicielstwo w Moskwie;

    podjęło decyzję o rezygnacji z miejsc w zarządzie rosyjskiego ubezpieczyciela Ingosstrakh, w którym posiada mniejszościowy pakiet inwestycyjny w wysokości 38,5%. W rezultacie Generali nie ma żadnego wpływu na działalność tej spółki;

    Europ Assistance, która prowadzi działalność w Rosji, zakończy swoją działalność.

Niewielka ekspozycja Generali na rynek rosyjski w zakresie inwestycji i działalności ubezpieczeniowej również jest stale analizowana i jest w pełni zgodna ze wszystkimi obowiązującymi sankcjami.

Czytaj także: Apel Rady Przedsiębiorczości i Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej dotyczący pomocy Ukrainie

Źródło: Generali