Gala Jubileuszowa z okazji 75-lecia Banku Spółdzielczego w Goleniowie

Gala Jubileuszowa z okazji 75-lecia Banku Spółdzielczego w Goleniowie
Bank Spółdzielczy w Goleniowie. Źródło: ZBP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Gala Jubileuszowa z okazji 75-lecia działalności pod hasłem „Bank Spółdzielczy w Goleniowie w lokalnym środowisku”. W gronie licznie zaproszonych gości znaleźli się Członkowie i Klienci Banku, przedstawiciele firm współpracujących z Bankiem oraz jednostek samorządów terytorialnych. Zaproszenie przyjęli również przedstawiciele Związku Banków Polskich, Krajowego Związku Banków Spółdzielczych, Krajowej Rady Spółdzielczej, Związku Rewizyjnego Banków Spółdzielczych im. F. Stefczyka oraz Banku SGB Bank SA w Poznaniu i okolicznych Banków Spółdzielczych.

Bank Spółdzielczy w Goleniowie obchodzi w tym roku jubileusz 75-lecia. Z tej okazji jego pracownicy celebrują to święto już od lipca tego roku we wszystkich placówkach Banku. Zwieńczeniem tych wydarzeń była uroczysta gala w dniu 20 października br.

Zarząd zaprezentował Bank Spółdzielczy w Goleniowie wskazując jego uczestnictwo w życiu organizacji i instytucji lokalnych takich jak: szkoły, kluby sportowe, społeczności dzieci, młodzieży jak i seniorów, lokalnych grup artystycznych i wiele innych.

„Bank Spółdzielczy w Goleniowie to stabilny i liczący się na rynku lokalnym Bank z polskim kapitałem, wzmocniony potencjałem Zrzeszenia SGB, którego misją jest kompleksowe i profesjonalne zaspokajanie potrzeb lokalnych Klientów przy zachowaniu bezpieczeństwa finansowego.

Lidia Szajnowska, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Goleniowie.

W naszym Banku, każdy Klient traktowany jest jak nasz partner w biznesie, dlatego naszym celem jest dostarczenie takich usług finansowych, które będą spełniać jego oczekiwania, wspierać przedsiębiorczość, innowacyjne pomysły oraz pomagać w realizacji kolejnych zamierzeń.

Naszym atutem jest doświadczenie i przejrzyste zasady współpracy.

Będąc blisko z naszymi Klientami wsłuchujemy się w ich potrzeby i aktywnie angażujemy się w życie lokalnej społeczności poprzez działalność społecznikowską” – powiedziała Lidia Szajnowska, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Goleniowie.

Czytaj także: Konferencja ryzyka w Zrzeszeniu SGB. Technologia w zarządzaniu ryzykiem

Gala Jubileuszowa z okazji 75-lecia Banku Spółdzielczego w Goleniowie 2023
Źródło: ZBP

Uroczystość uświetnił występ orkiestry młodzieżowej z Goleniowa „Wood & Brass Band”, którą Bank wsparł w jej wyjeździe do Stanów Zjednoczonych na finał konkursu orkiestr marszowych. Również lokalna szkoła tańca zaprezentowała swój program podczas tej uroczystości. Zorganizowano także zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt.

Rada Nadzorcza i Zarząd Banku Spółdzielczego w Goleniowie serdecznie dziękują uczestnikom jubileuszu za wszelkie słowa gratulacji i życzenia oraz dobrą współpracę na przestrzeni ostatnich lat.

Gala Jubileuszowa z okazji 75-lecia Banku Spółdzielczego w Goleniowie 2023
Źródło: ZBP

Czytaj także: Kolejnych 8 banków spółdzielczych przystąpiło do Systemu Usług SGB

Pełni uroczystości dopełniły wręczone liczne odznaczenia oraz pamiątkowe dyplomy okolicznościowe

Galę zakończyła uroczystość wręczenia odznaczeń osobom istotnie zaangażowanym w życie Banku Spółdzielczego w Goleniowie.

Związek Banków Polskich wyróżnił działalność Banku Spółdzielczego w Goleniowie dyplomem okolicznościowym.

Gala Jubileuszowa z okazji 75-lecia Banku Spółdzielczego w Goleniowie 2023, Dyplom ZBP
Źródło: ZBP

Podziękowania i gratulacje też miały swój nietuzinkowy wyraz, z którego wynikało niejako potwierdzenie działalności społecznikowskiej oraz zaangażowania Banku w życie lokalnej społeczności, pozytywnie ocenianej przez klientów, władze samorządowe, organizacje, stowarzyszenia i instytucje i za tą aktywność, za umiejętne łączenie wieloletnich doświadczeń i tradycji z największymi wyzwaniami współczesności, a jednocześnie realizowanie zadań stawianych przed Bankiem w dziedzinie jego zasadniczej działalności, Bank otrzymał brawa.

Gala Jubileuszowa z okazji 75-lecia Banku Spółdzielczego w Goleniowie 2023
Źródło: ZBP

Historia Banku Spółdzielczego w Goleniowie sięga 1948 roku

Zaproszeni goście mogli zapoznać się z historią Banku Spółdzielczego w Goleniowie, dzięki wyświetlanym w trakcie uroczystości slajdom oraz informacjom przedstawionym przez prowadzącego.

Pierwsze posiedzenie założycielskie Banku odbyło się 9 lipca 1948 roku. W 75-letniej historii goleniowskiego Banku Spółdzielczego odnotowano szereg jego przemian organizacyjnych i prawnych. Najbardziej dynamiczny rozwój przypadł na lata 2000-2001, kiedy to nastąpiło łączenie z kilkoma innymi bankami, które dzisiaj stanowią oddziały Banku.

Bank jest bankiem społeczności lokalnej. Jego siła pochodzi od Klientów, dlatego Klienci i obustronne korzystna współpraca z nimi są nierozdzielne. Dynamiczny rozwój, ciągłe poszerzanie zakresu usług, nadążanie za ogólnymi trendami na rynku bankowym sprawiają, że Bank Spółdzielczy w Goleniowie rośnie w siłę.

Szczegółowa relacja z konferencji dostępna jest tutaj: https://bsgoleniow.pl/

Fotorelacja dostępna na profilu facebookowym Banku Spółdzielczego w Goleniowie: https://www.facebook.com/BSGoleniow/

Łukasz Bogusz, Doradca Zarządu, Sekretarz Sekcji Banków Spółdzielczych i Banków Zrzeszających, Związek Banków Polskich Kontakt e-mail: Lukasz.Bogusz@zbp.pl
Łukasz Bogusz, Doradca Zarządu, Sekretarz Sekcji Banków Spółdzielczych i Banków Zrzeszających, Związek Banków Polskich Kontakt e-mail: Lukasz.Bogusz@zbp.pl
Źródło: BANK.pl