Fundacja Polska Bezgotówkowa i Wrocław będą razem wspierać rozwój płatności bezgotówkowych
Płatności bezgotówkowe z roku na roku zyskują na popularności. Nowa rzeczywistość, z jaką wielu z nas przyszło się zmierzyć w trakcie pandemii, pokazała jak wielką zaletą jest możliwość płacenia bez konieczności korzystania z gotówki.
Dodatkowo przepisy wprowadzone w styczniu 2022 roku, według których przedsiębiorca ma obowiązek umożliwić klientowi wybraną przez niego formę płatności, obligują usługodawców do uruchomienia możliwości płacenia za towary i usługi również w sposób bezgotówkowy.
Samorząd i Fundacja Polska Bezgotówkowa na rzecz mieszkańców
‒ Wrocław jest miastem, w którym płatności bezgotówkowe są wdrażane przy okazji uruchamiania wielu nowych systemów miejskich, czego dobrym przykładem jest system obsługujący płatności za bilety w MPK, ale nie tylko. Jednak wciąż są w mieście grupy mieszkańców i przedsiębiorców, które nie korzystają z płatności bezgotówkowych.
To właśnie do nich chcielibyśmy dotrzeć z informacją, jak w bezpieczny sposób takie płatności wdrażać i z nich korzystać, a co za tym idzie ‒ móc podnieść jakość życia i usług dla wielu Wrocławian, a także odwiedzających nas turystów.
Stąd współpraca z Fundacją Polska Bezgotówkowa, dzięki której będziemy mogli to zrobić w sposób możliwie najbardziej profesjonalny – powiedział Robert Bednarski, dyrektor ds. SmartCity w Wydziale Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Czytaj także: Certyfikat „Wrocław bez barier” dla Banku Millennium
Obrót bezgotówkowy ‒ korzyści dla mieszkańców Wrocławia i turystów
‒ Płatności bezgotówkowe na trwałe zagościły już w polskiej gospodarce i naszej – konsumentów – świadomości. Dziś raczej należy już pytać o skalę aktywności, o kolejne nowoczesne rozwiązania płatnicze, a nie o to, czy Polacy chcą płacić bezgotówkowo. Chcemy!
Cieszy nas, że tak duże miasto jak Wrocław nadal dostrzega potrzebę edukowania swoich mieszkańców w zakresie korzystania z bezgotówkowych płatności i widzi potencjał, jaki innowacyjne rozwiązania przynoszą miastu.
Liczymy, że wkrótce we Wrocławiu w większości miejsc będzie można zapłacić kartą, zegarkiem czy telefonem, a miasto dołączy do grona najnowocześniejszych europejskich metropolii – dodaje Grażyna Ciurzyńska, prezes Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.
Czytaj także: Wystarczy jedno spojrzenie, by uregulować rachunek we wrocławskim hotelu sieci Marriott
Program „Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze”
W ramach współpracy „Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze” eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa podzielą się wiedzą z zakresu bezpiecznego wdrażania płatności bezgotówkowych w firmie, a także pokażą najkorzystniejsze rozwiązania płatnicze dla danego typu działalności. Poruszonych zostanie również wiele innych tematów z zakresu płatności bezgotówkowych.
Fundacja Polska Bezgotówkowa jest organizacją, która zajmuje się upowszechnieniem i promocją obrotu bezgotówkowego w Polsce wśród małych, średnich i mikroprzedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego i związków wyznaniowych, a także podnoszeniem świadomości wiedzy obywateli na temat mechanizmów obrotu bezgotówkowego, jego bezpieczeństwa i zasad ekonomii.
Jednym z jej podstawowych celów jest również promocja innowacji technologicznych wspierających obrót bezgotówkowy. Interesariuszami Fundacji są: Mastercard, Visa, Ministerstwo Finansów, Związek Banków Polskich, a także banki i agenci rozliczeniowi.
W ramach rozpoczętej współpracy SmartCity Wrocław oraz Fundacja Polska Bezgotówkowa zapraszają wszystkich zainteresowanych na pierwszy webinar:
„SoftPOS – terminal w Twoim telefonie”,
który będzie dostępny online na: www.polskabezgotowkowa.pl/akademiaprzedsiebiorcy,
w dniu 21 czerwca 2022 r. o godzinie 18:00.