Forinty, dirhamy i leje rumuńskie nowymi walutami na kartach Cinkciarz.pl

Forinty, dirhamy i leje rumuńskie nowymi walutami na kartach Cinkciarz.pl
Źródło: Cinkciarz.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Fintech Cinkciarz.pl wprowadza kolejne 3 waluty rozliczeniowe dla kart wielowalutowych. Forint węgierski, lej rumuński i dirham Zjednoczonych Emiratów Arabskich dołączają do 20 walut, którymi można zasilić kartę i płacić bez zbędnego przewalutowania, poinformowała Firma.

Użytkownicy kart od fintechu Cinkciarz.pl mogą płacić w ponad 160 walutach, a w 23 posiadać rachunki płatnicze.

Oprócz dirhama Zjednoczonych Emiratów Arabskich (AED), forinta węgierskiego (HUF) i leja rumuńskiego (RON) mają do dyspozycji darmowe rachunki także m.in. w polskich złotych, euro, dolarach amerykańskich, frankach szwajcarskich, funtach brytyjskich, lirach tureckich, koronach czeskich, norweskich, duńskich i szwedzkich, dolarach kanadyjskich, australijskich, hongkońskich, nowozelandzkich i singapurskich, jenach japońskich, peso meksykańskich, batach tajlandzkich i randach południowoafrykańskich.

Czytaj także: PKO BP umożliwi społecznościową wymianę walut

Cinkciarz.pl – płatności bez przewalutowań

– Jako globalny fintech kładziemy ogromny nacisk na to, żeby nasi polscy i zagraniczni klienci płacili w różnych walutach w odwiedzanych przez siebie zakątkach świata bez przewalutowania. Chcemy, by podróżując prywatnie i służbowo mogli wygodnie i korzystnie wykonywać płatności kartami, a także wypłacać pieniądze z bankomatów.

Wszystkie trzy kraje to coraz częstsze kierunki podróży. Węgierska turystyka pobiła w 2023 r. historyczny rekord. Rumunia z kolei niedawno dołączyła do strefy Schengen.

Zjednoczonych Emiratów Arabskich natomiast nikomu nie trzeba przedstawiać. Imponujące połączenie nowoczesności i arabskich tradycji przyciąga do tego miejsca tłumy ze wszystkich kontynentów. Dubaj staje się topową destynacją w celach turystycznych, ale też biznesowych. Odbywa się tam coraz więcej targów, konferencji i innych wydarzeń, skupiających firmy z przeróżnych branż z całego świata – mówi Robert Błaszczyk, dyrektor departamentu klienta strategicznego w Cinkciarz.pl.

Czytaj także: PolCard from Fiserv rozszerza możliwości bezgotówkowych płatności w walutach obcych w polskich terminalach

Karty wielowalutowe w formie wirtualnej oraz fizycznej

Cinkciarz.pl udostępnia karty wielowalutowe w formie wirtualnej oraz fizycznej z opcją wysyłki nie tylko pocztą, ale również kurierem i do paczkomatów.

Mogą je zamawiać mieszkańcy prawie wszystkich europejskich krajów.

Posiadacze kart mają możliwość płacenia zbliżeniowo za pomocą smartfona, zegarka i opaski, dzięki Apple Pay, Google Pay i Garmin Pay.

Fintech oferuje aplikację mobilną Cinkciarz.pl na systemy iOS i Android, m.in. do obsługi kart.

Źródło: Cinkciarz.pl