Fitch Ratings potwierdza ocenę EFL na poziomie A

Fitch Ratings potwierdza ocenę EFL na poziomie A
Fot. stock.adobe.com / Yurii Kibalnik
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Agencja Fitch w wysłanym 7 lutego br. komunikacie potwierdziła długoterminowy rating kredytowy dla Europejskiego Funduszu Leasingowego na bardzo wysokim poziomie "A" z perspektywą stabilną. Jest to jedna z najwyższych ocen, jakie posiadają obecnie działające w Polsce instytucje finansowe, poinformowała Firma.

Agencja w uzasadnieniu wysokiej oceny podkreśliła zaangażowanie kapitałowe i kredytowe właściciela Credit Agricole S.A. oraz bardzo wysokie prawdopodobieństwo wsparcia ze strony  akcjonariusza.

Przynależność EFL do Credit Agricole S.A. zapewnia stabilność finansową. Europejski Fundusz Leasingowy jest ściśle nadzorowany przez Credit Agricole S.A. Działając w ramach wspólnej marki jest dobrze zintegrowany z centralnym zarządzaniem i obowiązującą w całej Grupie polityką ryzyka.

Czytaj także: EFL w nowych barwach

370 tysięcy klientów Europejskiego Funduszu Leasingowego

EFL to jedna z największych i najbardziej znanych firm leasingowych w Polsce. W ciągu 32 lat działalności na polskim rynku firma  zdobyła zaufanie blisko 370 tys. klientów, którzy sfinansowali aktywa o łącznej wartości 86 mld zł.

W 2022 roku wartość sfinansowanych przez EFL inwestycji wyniosła 8,7 mld zł. W rezultacie EFL  zwiększył udziały rynkowe  do 9,9 proc. z 9,3 proc. w 2021 roku.

Czytaj także: Barometr EFL: polskie firmy w stagnacji i nie planują inwestycji

Źródło: Europejski Fundusz Leasingowy / EFL