Finansowanie Nordea – obligacje Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” wyróżnione przez magazyn EMEA Finance

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nordea.01.250x56Finansowanie pozyskane przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" w 2010 i 2011 r. z Nordea Bank Polska obejmujące dwa programy emisji obligacji w łącznej kwocie 370 mln zł zostało dostrzeżone przez europejski rynek finansowy i uhonorowane nagrodą "Best Infrastructure Deal" w Europie Środkowej i Wschodniej zajmując pierwsze miejsce w rankingu organizowanym przez prestiżowy magazyn EMEA Finance.

Nagroda została przyznana za całość finansowania Portów Lotniczych (wynoszącego 700 mln zł), na które poza obligacjami z Nordea składa się finansowanie pozyskiwane z funduszy unijnych. Eksperci uzasadniając swoją decyzję dotyczącą wyróżnienia naszego finansowanie podkreślili w szczególności fakt innowacyjnego podejścia do procesu organizacji finansowania, który pozwolił uzyskać elastyczne warunki emisji obligacji oraz optymalne zabezpieczenia.

Nordea Bank Polska jest jednym z liderów finansowania projektów inwestycyjnych realizowanych przez porty lotnicze. Poza rozwojem lotniska na warszawskim Okęciu Bank uczestniczył w finansowaniu portów lotniczych w Gdańsku i Katowicach.

Nordea Bank Polska SA