ERGO Hestia uzyskała prestiżowy certyfikat „Obiekt bez barier”

Certyfikat „Obiekt bez barier” przyznawany jest przez Fundację Integracja od 2013 roku.
ERGO Hestia dołącza teraz do grona ponad 500 instytucji, w tym sześciu innych firm finansowych i dwóch ubezpieczeniowych, które zdobyły to prestiżowe wyróżnienie.
Zmiany na rzecz dostępności dla osób z niepełnosprawnościami
Wcześniejsze audyty przeprowadzone w 2021 roku wykazały obszary wymagające modernizacji oraz doposażenia. W marcu 2024 roku ponowna weryfikacja pozwoliła na wprowadzenie szeregu usprawnień, które przyczyniły się do uzyskania certyfikatu.
– Przeprowadziliśmy weryfikację czterech budynków organizacji pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.
Organizacja tylko w ciągu tego roku wprowadziła szereg usprawnień, które finalnie pozwoliły na przyznanie certyfikatu – podkreśla Kamil Kowalski, dyrektor Integracja LAB i audytor obiektów architektonicznych.
Czytaj także: ERGO Hestia z kolejnym wysokim ratingiem
Element Strategii Zrównoważonego Rozwoju ERGO Hestii na lata 2022-2025
Certyfikat „Obiekt bez barier” stanowi kluczowy cel w Strategii Zrównoważonego Rozwoju ERGO Hestii na lata 2022-2025. Dostosowanie budynków do potrzeb osób z niepełnosprawnościami to również ważny krok wspierający cel Strategii ERGO Hestii w zakresie wzrostu zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami.
Kamila Lewnau, dyrektor Departamentu Administracji w ERGO Hestii, podkreśla sukces firmy w dostosowaniu obiektów wybudowanych 20 lat temu, kiedy budowano w oparciu o inne standardy, a świadomość potrzeb osób z niepełnosprawnościami była znacznie niższa.
– Wprowadzenie odpowiednich rozwiązań technologicznych oraz architektonicznych sprawiło, że spełniliśmy wysokie wymagania postawione w czasie audytu czego potwierdzeniem jest zdobycie certyfikatów dla wszystkich budynków w naszym kampusie.
Na szczególną uwagę zasługują przebudowy naszych pomieszczeń socjalnych w centrali, dostosowanie toalety na parterze, jak również pełne oznakowanie pomieszczeń dla osób z dysfunkcjami wzroku oraz montaż pętli indukcyjnych w recepcjach budynków – dodaje.
Czytaj także: ERGO Hestia z 16. nagrodą Fair Play
Pracownicy z niepełnosprawnościami w Ergo Hestia
Pracownicy z niepełnosprawnościami stanowią obecnie ponad 4% zatrudnionych w ERGO Hestii. Jak podkreśla Mario Zamarripa, dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju, sopocka firma chciałaby do 2026 roku zwiększyć ten wskaźnik do 6%, zgodnie z przyjętą strategią biznesową.
– Dostępność architektoniczna jest dla nas priorytetem ze względu na grupę pracowników, którym jest ona przede wszystkim dedykowana. Niektórzy z nich stali się naszymi naturalnymi konsultantami we wprowadzaniu rozwiązań przyjaznych i funkcjonalnych dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Wierzę, że dostępność architektoniczna będzie ważnym czynnikiem w podejmowaniu decyzji o wyborze miejsca pracy przez kandydatów – mówi.
Certyfikat „Obiekt bez barier” to kolejny krok ERGO Hestii na drodze do promowania zrównoważonego rozwoju oraz inkluzywności.
Firma kontynuuje swoje wysiłki, żeby stać się jeszcze bardziej dostępną i przyjazną dla wszystkich gości i pracowników.
Należąca do Grupy ERGO Hestia Fundacja Integralia dba o włączające środowisko pracy, szkoląc każdego nowego pracownika firmy i wspierając menedżerów.