Elektromobilność: powstanie 30 stacji ładowania przy parkach handlowych

Elektromobilność: powstanie 30 stacji ładowania przy parkach handlowych
Robert Dudziński i Artur Kalicki. Źródło: Polenergia eMobility
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Polenergia eMobility wybuduje ponad 30 nowych, ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Stacje powstaną przy parkach handlowych należących do grupy Newgate Investment, poinformowała Spółka.

– Parki handlowe to naturalna przestrzeń do rozwoju infrastruktury szybkiego ładowania.

Zielona energia z naszych stacji ładowania zasili tysiące pojazdów elektrycznych rocznie – mówi Artur Kalicki, członek zarządu Polenergii eMobility.

Czytaj także: Samorządy mogą się ubiegać o sfinansowanie budowy e-stacji ładowania

Dekarbonizacja transportu

Polenergia eMobility wyposaży w ogólnodostępne stacje ładowania samochodów elektrycznych parki handlowe, które znajdują się w portfelu Newgate Investment.

Aby zrealizować ten projekt, spółka planuje wybudować stacje szybkiego ładowania DC o mocy 150-300 kW oraz HUB-y ładowania, których moc będzie dostosowana do możliwości lokalnej sieci dystrybucyjnej.

– Budowa gęstej sieci stacji ładowania to niezbędne wsparcie dla procesu dekarbonizacji transportu, ale także odpowiedź na realne potrzeby właścicieli pojazdów elektrycznych. Poszukujemy miejsc, które są atrakcyjne dla naszych klientów. Parki handlowe to naturalna przestrzeń do rozwoju infrastruktury szybkiego ładowania.

Dzięki nawiązanej współpracy, zielona energia z naszych stacji ładowania zasili tysiące pojazdów elektrycznych rocznie – podkreśla Artur Kalicki.

Czytaj także: Kilkadziesiąt hubów ładowania elektryków musi powstać przy polskich drogach TEN-T do 2026 roku

Stacje ładowania przy komercyjnych nieruchomościach

Newgate Investment to inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych, który dysponuje portfelem 29 obiektów o łącznej powierzchni ponad 121 000 metrów kwadratowych. To nieruchomości zróżnicowane zarówno pod względem położenia na mapie Polski, jak i struktury najemców.

Na koniec 2022 roku do portfela Newgate Investment trafiło 5 nowych obiektów, zlokalizowanych w Chorzowie, Częstochowie, Zielonej Górze, Grodzisku Mazowieckim i Ostrowi Mazowieckiej.

– Rozwijając nasze portfolio nieruchomości grupy w Europie Środkowo-Wschodniej, jesteśmy otwarci na innowacje i nowe potrzeby naszych najemców oraz klientów. Widzimy także ogromny potencjał we współpracy z Polenergią eMobility.

Szczególnie, że energia, która zasila nowe stacje ładowania będzie pochodzić z odnawialnych źródeł energii, co wpisuje się w naszą strategię ESG – wyjaśnia Robert Dudziński, Head of Asset Management Newgate Investment

Polenergia eMobility dysponuje na ten moment siecią 24 stacji, która składa się z 33 ogólnodostępnych punktów ładowania. Niedawno spółka podjęła decyzję o przedłużeniu oferty niskich cen za usługę ładowania.

Szczegóły i regulamin promocji są dostępne na stronie www.polenergia-emobility.pl oraz w darmowej aplikacji dla kierowców o tej samej nazwie.

Źródło: Polenergia eMobility