EFL uruchamia marketplace B2B dla jednoosobowych działalności gospodarczych i freelancerów

EFL uruchamia marketplace B2B dla jednoosobowych działalności gospodarczych i freelancerów
Źródło EFL,
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
EFL będący częścią międzynarodowej Grupy Credit Agricole uruchamia Vendora.pl – marketplace B2B, w którym przedsiębiorcy i freelancerzy szybko i intuicyjnie kupią potrzebny sprzęt lub go wyleasingują.

Vendora.pl to marketplace B2B skierowany do przedsiębiorców, przede wszystkim do jednoosobowych działalności gospodarczych i freelancerów. Na platformie w pierwszej kolejności będzie dostępny drobny sprzęt, na który zapotrzebowanie zgłaszają wszyscy mali przedsiębiorcy, specjaliści wielu branż, zdalni podwykonawcy.

To między innymi oprócz ekologicznych środków transportu typu rowery elektryczne, hulajnogi również komputery i laptopy, telefony, tablety, smartwatche, urządzenia peryferyjne: drukarki, słuchawki, monitory, klawiatury.  Następnie do oferty dołączą maszyny i urządzenia.

Na Vendora.pl klient dokona nie tylko zakupu potrzebnego sprzętu, ale także go sfinansuje. Podpisanie umowy leasingowej odbywa się zdalnie, w kilku prostych krokach, w ramach jednego procesu. Jest to możliwe dzięki wideoweryfikacji i wykorzystaniu podpisu kwalifikowanego, wydanego przy wsparciu doradcy EFL.

Minimum formalności, maksimum korzyści

„Tworzymy projekt, który ma zmienić tradycyjne podejście do leasingu i pokazać, że e-commerce, finansowanie i prowadzenie niedużej działalności gospodarczej może mieć wspólny mianownik. Vendora.pl to platforma przede wszystkim dla nowego pokolenia przedsiębiorców, którym zależy na załatwianiu wszystkich firmowych spraw całkowicie online, szybko i intuicyjnie” – mówi Wojciech Przybył, członek zarządu EFL.

Krzysztof Polcyn, dyrektor ds. innowacji i Tomasz Jasiński, product owner w Departamencie Innowacji EFL podkreśla: „Niezależnie od wielkości chcemy zapewnić każdej firmie jak największą wygodę. Wyznajemy zasadę – minimum formalności, maksimum korzyści. W przyjazny i intuicyjny sposób kontrahenci będą mogli zaopatrzyć swoją firmę w specjalistyczny sprzęt, który jest niezbędny w ich działalności.”

Platforma budująca sieć kontaktów biznesowych

EFL zwraca uwagę, że ważnym celem projektu jest stworzenie miejsca nie tylko dla kupujących, ale także dla dostawców, którzy będą mogli oferować swoje produkty. Vendora.pl to nowy kanał sprzedaży dla firm nieobecnych do tej pory w internecie.

Wszystkie narzędzia potrzebne do obsługi są dostępne w panelu sprzedającego na platformie, co maksymalnie ułatwia stawianie pierwszych kroków w sprzedaży online.

Platforma umożliwia także integracje biznesowe pomiędzy użytkownikami, którzy poprzez możliwość sprzedaży oraz zakupu na Vendora.pl będą budować swoją sieć kontaktów biznesowych.

Źródło: Europejski Fundusz Leasingowy / EFL