EBI podpisuje umowę z TYLKO, finansowanie wzmocni B+R firmy

EBI podpisuje umowę z TYLKO, finansowanie wzmocni B+R firmy
Fot. stock.adobe.com / M.Dörr & M.Frommherz
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Europejski Bank Inwestycyjny udziela finansowania w kwocie 7,5 miliona euro – inwestycja wesprze prace badawczo-rozwojowe w TYLKO. Finansowanie jest udzielane w ramach programu Komisji Europejskiej – InvestEU, którego celem jest wzmocnienie innowacyjności w sektorze MŚP, poinformował Bank.

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) podpisuje umowę na finansowanie z TYLKO – innowacyjną polską firmą stosującą najnowsze rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji (AI) w tradycyjnym przemyśle meblarskim. Firma korzysta z produkcyjnego know-how w Polsce, która jest już drugim po Chinach eksporterem mebli na świecie.

Wsparcie w wysokości 7,5 mln euro wzmocni możliwości badawczo-rozwojowe Spółki w zakresie rozwoju innowacyjnych produktów. Finansowanie EBI umożliwi TYLKO dalszy rozwój platformy oprogramowania, wzmocnienie konkurencyjności i ekspansję globalną.

Inwestycja EBI jest wspierana przez program Komisji Europejskiej InvestEU w ramach wsparcia dla technologii przyszłości.

EBI wspiera cyfryzację branży meblarskiej

– EBI z dumą wspiera TYLKO – innowacyjną polską firmę, która zmienia oblicze branży meblarskiej nie tylko w Polsce, ale też na rynkach międzynarodowych.

wiceprezes EBI odpowiedzialna za działalność banku w Polsce Teresa Czerwińska

Długoterminowe finansowanie pozwoli na wzmocnienie potencjału badawczo-rozwojowego Spółki, co zaowocuje dynamiczną ekspansją na rynki zagraniczne, wsparciem zatrudnienia oraz umocnieniem konkurencyjnej pozycji na rynku – prognozuje wiceprezes EBI, prof. Teresa Czerwińska.

TYLKO cyfryzuje branżę meblarską, dostarczając wysokiej jakości meble dostosowane indywidualnie do potrzeb klientów. Firma opracowała nową technologię – Furniture as Software – i oferuje spersonalizowany projekt z wizualizacją 3D.

Spółka jest w pełni zintegrowana z producentami, co zapewnia terminowość dostaw oraz najwyższą jakość obsługi i produkcji.

Globalne perspektywy dla rozwoju TYLKO

– To kamień milowy dla TYLKO. Nawiązanie długoterminowego partnerstwa z EBI pomoże nam zbudować globalny biznes, zgodnie z naszymi wartościami, mając po swojej stronie największego inwestora w Europie – podkreśla Mikołaj Molenda Co-CEO / współzałożyciel TYLKO.

W 2022 r. w Polsce finansowanie Grupy EBI dla MŚP i spółek o średniej kapitalizacji wyniosło 695 mln euro.

Pozwoliło to na wsparcie 69 192 firm i utrzymanie 650 888 miejsc pracy.

W latach 2018-2022 finansowanie Grupy EBI dla przedsiębiorczości w Polsce wyniosło 7,03 mld euro.

Czytaj także: BIG InfoMonitor: kryzys w branży meblarskiej – maleje popyt, rosną koszty produkcji i liczba niesolidnych dłużników

Źródło: Europejski Bank Inwestycyjny / European Investment Bank / EBI / EIB