E-wniosek o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy dostępny od stycznia 2022 roku w Banku Millennium

E-wniosek o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy dostępny od stycznia 2022 roku w Banku Millennium
Źródło: Bank Millennium
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Na początku stycznia klienci Banku Millennium będą mogli złożyć wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy w systemie internetowym Millenet oraz aplikacji mobilnej. Wkrótce Bank wprowadzi również możliwość wnioskowania o świadczenie 500+ do swojej aplikacji mobilnej, czytamy w komunikacie Banku.

Od 2022 roku rusza Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO), nowy program rządowy w obszarze wsparcia rodziny.

W ramach programu rodzice będą mogli skorzystać ze świadczenia na drugie i kolejne dziecko w rodzinie w wieku od pierwszego dnia miesiąca, w którym dziecko ukończy 12. miesiąc, do ostatniego dnia miesiąca, w którym dziecko kończy 35. miesiąc życia.

Czytaj także: Co warto wiedzieć o rodzinnym kapitale opiekuńczym?

Wniosek w systemie internetowym Millenet

Świadczenie będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek będzie można złożyć do ZUS wyłącznie elektronicznie m.in. za pomocą  bankowości elektronicznej.

Bank Millennium planuje udostępnić wniosek o świadczenie w swoim systemie internetowym Millenet oraz aplikacji mobilnej na początku 2022 roku.

Podobnie złożyć będzie można wkrótce wnioski z programu Rodzina 500+ na nowy okres świadczeniowy (okres od 1 czerwca 2022 roku do 31 maja 2023 roku).

Kwota świadczenia – do 12 tys. zł

Nowe świadczenie RKO nie będzie zależne od dochodu rodziny i wyniesie w sumie do 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie.

Rodzice będą mogli zdecydować, czy chcą otrzymywać świadczenie w wysokości 500 zł przez 24 miesiące, czy w wysokości 1000 zł przez 12 miesięcy.

Więcej informacji o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym na stronach:  

www.bankmillennium.pl/bankowosc-elektroniczna/millenet-dla-klientow-indywidualnych-biznes/rko

www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/rodzinny-kapital-opiekunczy/3068250

Źródło: Bank Millennium