Dynamiczny rozwój V.me by Visa: 13 polskich banków jest zaangażowanych w prace nad usługą

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

150119.transakcja.vme.by.visa.400Sieć akceptacji portfela V.me by Visa obejmuje już prawie połowę polskiego rynku e-commerce.

Zalety portfela elektronicznego V.me by Visa - wygodę, szybkość i bezpieczeństwo płatności - doceniły już sklepy obsługujące blisko 45% obrotów w polskim e-handlu. Poza ING Bankiem Śląskim, który od końca kwietnia 2014 r. umożliwia konsumentom założenie portfela, do usługi dołączają kolejne banki.

Prace nad udostępnieniem V.me by Visa prowadzi obecnie 12 polskich banków: PKO Bank Polski, Bank Zachodni WBK, mBank, Bank Millennium, Raiffeisen Polbank, Credit Agricole, Getin Noble Bank, eurobank, Bank Polskiej Spółdzielczości, SGB-Bank, Santander Consumer Bank oraz Meritum Bank.

Polacy coraz chętniej płacą kartami Visa za zakupy w internecie. W ciągu dwunastu miesięcy do końca czerwca 2014 r. wartość transakcji e-commerce dokonanych polskimi kartami Visa wyniosła niemal 900 mln euro, co oznacza wzrost o ponad 22% w skali roku. W analogicznym okresie liczba transakcji wzrosła o ponad 33%.

Konsumenci coraz częściej kupują online, przybywa także sklepów internetowych, w tym uruchamianych przez tradycyjne naziemne sieci detaliczne, jak również coraz popularniejsze staje się kupowanie za pomocą telefonu z wykorzystaniem aplikacji mobilnych. Visa Europe dostrzega ten potencjał, intensywnie rozwijając portfel elektroniczny V.me by Visa, którym można płacić u kluczowych e-detalistów. Dzięki temu wdrożeniu banki mogą lepiej zaspokajać potrzeby klientów, oczekujących szybkich, prostych i bezpiecznych metod płacenia w sieci przy użyciu różnorodnych – w tym mobilnych – urządzeń” – komentuje Małgorzata O’Shaughnessy, dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe.

Obecnie usługę portfela elektronicznego V.me by Visa udostępniają swoim klientom czołowi polscy agenci rozliczeniowi i integratorzy płatności obsługujący sklepy internetowe, tacy jak eCard, First Data Polska oraz Dotpay. Łącznie sieć akceptacji portfela obejmuje e-sklepy generujące blisko 45% obrotów w polskim handlu internetowym. Poprzez portfel V.me by Visa można już zapłacić w sklepach online takich detalistów jak m.in. RTV EURO AGD, Merlin, Media Markt, Saturn, PKP Intercity, Audioteka, Cinema City, Piotr i Paweł, PolskiBus, Ticketpro, Alfa Star.

Portfel V.me by Visa oferuje obecnie ING Bank Śląski, ale nie trzeba być klientem tego banku, by skorzystać z usługi. Swój portfel możemy utworzyć online i zarejestrować w nim swoją kartę – lub karty – pod adresem ingbank.portfel.v.me lub pl.v.me. Dla swoich klientów ING Bank Śląski wprowadził możliwość tzw. błyskawicznego utworzenia portfela z poziomu bankowości internetowej, co pozwala na automatyczne zapisanie kart wydanych przez ten bank od razu w portfelu. Portfel można również otworzyć podczas dokonywania płatności w sklepie internetowym po wybraniu opcji płatności V.me by Visa.

Z pozostałych 12 banków pracujących nad udostępnieniem V.me by Visa, komercyjne wdrożenia usługi przez pierwsze z nich są spodziewane są na przełomie I i II kw. 2015 r.

Polska jest jednym z czterech pierwszych krajów w Europie, które wdrożyły portfel elektroniczny V.me by Visa. Potencjał tego innowacyjnego rozwiązania sprawia, że w 2015 roku usługa ta będzie dostępna już w 12 europejskich krajach. Aktualnie, oprócz Polski, można z niego korzystać we Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Pilotaże usługi prowadzą instytucje członkowskie Visa Europe w Niemczech, Norwegii, Szwecji i we Włoszech. W tym roku udostępnienie portfela swoim klientom planują banki w Czechach, Grecji, na Słowacji i w Szwajcarii. Na całym kontynencie zakupów za pomocą portfela można już dokonywać w ponad 30 tys. sklepach internetowych.

Warto pamiętać, że wielu konsumentów dokonuje zakupów u zagranicznych e-detalistów. Płatność kartą, m.in. za pomocą portfela V.me by Visa, to najprostsza i często jedyna metoda płatności za takie zakupy.

Źródło: Visa Europe