Dwustu chętnych na stanowisko prezesa lub wiceprezesa zarządu PKO BP

Dwustu chętnych na stanowisko prezesa lub wiceprezesa zarządu PKO BP
Źródło: BANK.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza PKO Banku Polskiego zakończyła proces przyjmowania zgłoszeń w otwartym konkursie na prezesa i wiceprezesów zarządu banku, do którego zgłosiło się dwustu kandydatów na te stanowiska, podał bank. Ostateczny wybór nowego prezesa oraz wiceprezesów banku zostanie ogłoszony bez zbędnej zwłoki, podano.

„Zgodnie z przyjętym w regulaminie terminem postępowania kwalifikacyjnego w otwartym konkursie zgłosiło się łącznie dwustu kandydatów na stanowiska prezesa i wiceprezesów zarządu PKO Banku Polskiego.

Kolejnym etapem rekrutacji, po przeanalizowaniu dokumentów pod kątem wymogów formalnych i merytorycznych, będą rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, które zostaną przeprowadzone przez Komitet ds. Nominacji i Wynagrodzeń Rady Nadzorczej. Ostateczny wybór nowego prezesa oraz wiceprezesów banku zostanie ogłoszony bez zbędnej zwłoki” – czytamy w komunikacie.

Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do wszystkich menadżerów spełniających kryteria pozwalające na ubieganie się o najwyższe stanowiska zarządcze, podkreślono.

Kto czasowo kieruje bankiem?

Wcześniej rada nadzorcza PKO BP podjęła uchwały o odwołaniu ze składu zarządu banku: Macieja Brzozowskiego, Marcina Eckerta, Pawła Gruzy, Wojciecha Iwanickiego, Andrzeja Kopyrskiego i Artura Kurcweila.

Rada podjęła również uchwałę w sprawie otwartego postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa i stanowiska wiceprezesów zarządu banku.

Do czasowego wykonywania czynności wiceprezesów zarządu rada nadzorcza banku delegowała: Szymona Miderę, Macieja Cieślukowskiego oraz Marka Radzikowskiego. Szymonowi Miderze powierzono kierowanie pracami zarządu.

Źródło: ISBnews