Dwaj nowi wiceprezesi w PKO BP

Dwaj nowi wiceprezesi w PKO BP
Źródło: BANK.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza PKO Banku Polskiego w ramach otwartego postępowania kwalifikacyjnego, powołała na stanowiska wiceprezesów zarządu Marka Radzikowskiego oraz Mariusza Zarzyckiego z dniem 22 kwietnia 2024 r. na trzyletnią kadencję, podał bank. Rada nadzorcza podjęła również uchwałę o zakończeniu 21 kwietnia 2024 r. delegowania Macieja Cieślukowskiego, członka rady nadzorczej, do czasowego wykonywania czynności członka zarządu banku.

„Dzisiejsze uzupełnienie składu zarządu to kolejny krok na drodze do wzmocnienia i ugruntowania pozycji PKO Banku Polskiego jako gwaranta stabilności finansowej milionów Polaków oraz jednego z motorów napędowych krajowej gospodarki. Jako rada nadzorcza uważamy, że nowy zarząd przyczyni się do zdynamizowania rozwoju całej organizacji, a zmiany będą już wkrótce widoczne dla milionów klientów banku w kraju oraz dla akcjonariuszy banku” – powiedziała przewodnicząca rady nadzorczej Katarzyna Zimnicka-Jankowska, cytowana w komunikacie.

Bank podał też, że do otwartego konkursu kwalifikacyjnego ogłoszonego 14 lutego 2024 r., na stanowiska nowych członków zarządu PKO BP zgłosiło się łącznie ponad dwustu kandydatów – zarówno z wewnątrz, jaki i spoza organizacji.

Postępowanie konkursowe przeprowadzone przez radę nadzorczą już w marcu wyłoniło Szymona Miderę, który do czasu uzyskania odpowiednich zgód, będzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu banku kierującego pracami zarządu.

W tym samy czasie powołano również wiceprezesów ds. rachunkowości i finansów oraz zarządzania ryzykiem – Krzysztofa Dreslera i Piotra Mazura, których kadencja rozpoczęła się 26 marca 2024, a także Ludmiłę Falak-Cyniak, która obejmie stanowisko wiceprezesa zarządu ds. bankowości korporacyjnej od 1 lipca br.

 Marek Radzikowski i Mariusz Zarzycki

PKO BP podał, że Marek Radzikowski – doktor ekonomii i kierownik Zakładu Badań nad Wzrostem Gospodarczym Szkoły Głównej Handlowej – pracował m.in. w Narodowym Banku Polskim, współtworzył Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR), pracował jako szef doradców Ministra Finansów, był doradcą zarządu Związku Banków Polskich, prezesem Warszawskiego Instytutu Bankowości, a w ostatnich latach pracował na stanowisku vice president w J.P. Morgan. 

Mariusz Zarzycki to manager, związany głównie z bankami, specjalizujący się w technologii i transformacji cyfrowej w szerokim biznesowym ujęciu. Pełnił m.in. rolę członka zarządu odpowiedzialnego za technologię, zakupy i administrację w PKO Banku Polskim oraz w Poczcie Polskiej. Pracował m.in. w mBanku, PBG SA oraz w Banku Przemysłowym i w EY.

Źródło: ISBnews