Dr Nina Drejerska: Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem kieruje wiedzę ku praktyce

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

150318.sggw.400xWypowiedź dla alebank.pl: dr Nina Drejerska - Prodziekan ds. Współpracy z Jednostkami Krajowymi i Zagranicznymi, SGGW w Warszawie

Maciej Małek: Czy istnieje potrzeba wsparcia kształcenia systemowego? Jeżeli tak to w jaki sposób i po spełnieniu jakich warunków żeby to było efektywne?

Dr Nina Drejerska: Istnieje potrzeba wsparcia i współpracy z przedstawicielami praktyki ponieważ to daje nam aktualny związek z tym, co dzieje się w gospodarce i pokazuje studentom w jaki sposób mają kierować swoje zainteresowania, pokazuje im potencjalne ścieżki kariery, obszary w których mogą się kształcić i w których mogą się interesować zdobywaniem dalszej wiedzy. To są ważne sprawy.

MM: Wiemy, że forma przekazu ma istotne znaczenie także dlatego, że poziom przygotowania słuchaczy i znajomość realiów rynkowych bywa bardzo zróżnicowana.

ND: Muszę przyznać, że doświadczenia, które mieliśmy dotychczas z programem są bardzo pozytywne. Wykłady były przygotowane w sposób bardzo interesujący i pasujący do odbiorców. Zawierały materiały video, audiowizualne i to bardzo zainteresowało i dobrze wpłynęło i ożywiało przekaz. Studenci byli naprawdę zainteresowani tym, co w ramach programu przedstawiano. Poza treściami merytorycznymi ta forma była naprawdę dopasowana.

MM: Przedstawiciele Związku Banków Polskich mówili, że mają pewien niedosyt jeżeli chodzi o uwagi i sugestie, które płyną ze strony środowisk naukowych i z ośrodków badawczych. Czy macie Państwo poczucie, że wasz wpływ na kształt programu jest dostateczny?

ND: Tak, mamy bardzo pozytywne doświadczenia z operacyjnych kontaktów z koordynatorami. Tutaj nie ma większych problemów. Praca codzienna i ustalanie grafików i tematów, które do nas trafiają to sprawa domówienia się, które dobrze działa.

Zobacz rozmowę w wersji wideo: https://www.youtube.com/watch?v=xkoExDpazqs