Dorota Bieniasz kandydatką na stanowisko prezesa ZUS

Dorota Bieniasz kandydatką na stanowisko prezesa ZUS
Fot. stock.adobe.com / Remigiusz
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Po otrzymaniu opinii Rady Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, MRPiPS zwróci się do premiera o powołanie Doroty Bieniasz na szefową ZUS - poinformowała w radiu TOK FM szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

„Na ten moment jesteśmy na etapie wystosowania wniosku o zaopiniowanie przez radę nadzorczą Zakładu Ubezpieczeń Społecznych opinii o tej kandydaturze, to jest niezbędny krok, ta opinia jest konieczna.

W momencie, w którym ją otrzymam, zwrócę się do premiera Donalda Tuska z wnioskiem o powołanie pani Doroty Bieniasz na to stanowisko” – powiedziała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

„Przez ostatnie tygodnie obserwowałam jak pani Dorota Bieniasz zarządza Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, jak naprawia niezwykle napięte relacje między pracownikami a zarządem Zakładu, jak Zakład pod jej kierownictwem sprawnie działa, stąd taka a nie inna decyzja.

Doświadczenie, profesjonalizm, kompetencje” – dodała.

Dorota Bieniasz, Członek Zarządu, Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Jak wynika z informacji na stronie internetowej ZUS, Dorota Bieniasz jest członkiem zarządu, nadzorującym pion świadczeń i orzecznictwa.

Od początku kariery zawodowej jest związana z tematyką zabezpieczenia społecznego.

Czytaj także: Nazwisko nowego prezesa ZUS będzie znane w przyszłym tygodniu

Źródło: BANK.pl