Dobre wyniki Grupy HDI

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

hdi.asekuracja.250xGrupa HDI podała wyniki finansowe za 2011 r. W 2011 r. HDI Asekuracja dołączyło do grona miliarderów - składka przypisana brutto wzrosła o 5,4 proc., przekraczając po raz pierwszy w historii spółki poziom 1 mld zł.Osiągnięty wynik jest najwyższy w historii HDI Asekuracja.

Jednocześnie HDI Asekuracja wypłaciła odszkodowania i świadczenia o wartości 591 mln zł brutto. – Poprawa wyników HDI Asekuracja w 2011 r. to efekt konsekwentnego zarządzania procesami w firmie i ich usprawnienie we wszystkich obszarach działalności spółki. Celem nadrzędnym było i jest zbudowanie portfela zawierającego produkty najwyższej jakości, a także stałe jej podnoszenie poprzez wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań m.in. przy szacowaniu ryzyk. Dodatkowo dużą rolę odegrała optymalizacja systemu taryf, a także poprawienie efektywności procesu likwidacji szkód – podkreśla Zbigniew Staszak, prezes zarządu HDI Asekuracja.

W 2011 r. HDI-Gerling Życie odnotowało wzrost składki brutto o 41,3 proc. w stosunku do 2010 r., osiągając tym samym historyczny dla spółki wynik na poziomie 627 mln zł. Spółka umocniła swoją pozycję na rynku ubezpieczeń życiowych w Polsce, zwiększając udział do 2 proc. (z 1,4 proc. w 2010 r.). Świadczenia wypłacone brutto wzrosły natomiast o 128 proc. w stosunku do 2010 r. i wyniosły 322 mln zł.

Źródło: PIU