Diageo Polska wprowadziło na rynek nowy produkt.

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

111113.jose.cuervo.250xFirma Diageo Polska rozszerza ofertę, wprowadzając do portfolio kolejną znaną i cenioną na świecie markę Jose Cuervo. Wprowadzenie nowej marki jest odpowiedzią na rosnące zainteresowani polskich konsumentów produktami z innych kategorii alkoholowych.

Mająca długoletnią historię Jose Cuervo jest wyjątkową tequilą. Pochodzi z meksykańskiego miasta Tequila, w której od ponad 200 lat zlokalizowana jest destylarnia La Rojeña. Założona została przez rodzinę Jose Antonio de Cuervo. To właśnie rodzina de Cuervo w roku 1795 po raz pierwszy wyprodukowała tequilę o nazwie pochodzącej od jej nazwiska de Cuervo.

Tradycyjny proces destylowania alkoholu nie zmienił się od początku jej istninia Starannie selekcjonowane owoce błękitnej agawy są ścinane ręcznie przez los jimadores, a następnie poddane zostają niezmiennemu od wieków procesowi fermentacji i destylacji, dzięki czemu tequila osiąga najwyższą jakość.

Jej walory smakowe uznały miliony konsumentów na całym świecie, gdyż jest dostępna na 100 rynkach. Wg raportu Impact Databank marka ta znajduje się na bardzo wysokim 7 miejscu wśród 100 najlepszych marek alkoholowych. Warto podkreślić, iż jest to jedyna tequila w pierwszej dziesiątce tego rankingu. W Polsce jest ona dystrybuowana od 8 lipca 2011 w 3 najważniejszych kanałach: nowoczesnym, tradycyjnym, oraz horeca. Dystrybucja marki pokrywa największe sieci hipermerketów oraz 500 sklepów handlu tradycyjnego i 400 lokali gastronomicznych. Jako wsparcie sprzedaży zaplanowano promocje pasywne oraz taktyczne materiały POS. Jose Cuervo to silna, globalna marka- podreślił Tomasz Beszterda, Eastern Europe Release Marketing Manager w Diageo Polska- i ma szanse stać się mocnym graczem w portfolio Diageo, w kanale HoReCa oraz może istotnie wpłynąć na ożywienie kategorii tequili w Polsce.

Pordukt jest dostępny w sklepach handlu nowoczesnego, w dwóch wariantach: Jose Cuervo Especial Silver oraz Jose Cuervo Especial Gold (Reposado ) pojemnościsch 0,5l i 0,7l.

Rekomendowana cena detaliczna za tequilę o pojemności 0,7l to odpowiednio:

  • sklepy wielkoformatowe: JC Gold -79,99pln, JC Silver 74,99pln
  • sklepy małoformatowe: JC Gold 94,99pln; JC Silver 87,99pln.