Czy warto wprowadzić w swoim sklepie płatności BNPL?

Czy warto wprowadzić w swoim sklepie płatności BNPL?
Fot. stock.adobe.com / Jon Anders Wiken
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
O płatnościach odroczonych i zakupach na raty piszą eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa na portalu Akademia Przedsiębiorcy.

Co to są płatności odroczone i czy warto je wprowadzić we własnym sklepie?

Na pewno jest to opcja do rozważenia bowiem klienci często szukają krótkookresowego kredytu gotówkowego, a przedsiębiorca jest zainteresowany pewnymi przychodami ze sprzedaży. Dlatego coraz częściej decydują się na formułę BNPL, czyli buy now, pay later, a po polsku: kup teraz, zapłać później, podkreślają eksperci Akademii Przedsiębiorcy.

Kredyt ratalny także w sklepie internetowym

Z artykułu „System ratalny i płatności odroczone – czy to się opłaca?” dowiadujemy się, dlaczego przedsiębiorcy opłaca się korzystać z usługi BNPL. 

Innym sposobem przyciągnięcia klientów może być zaoferowanie im kredytu ratalnego. Okazuje się, że taki sposób działania jest dostępny także dla osób prowadzących sprzedaż internetową.

Zalety i wady

Co należy zrobić aby móc wprowadzić u siebie system ratalny wyjaśniają eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Okazuje się jednak, że system ratalny i BNPL oprócz zalet mają także wady. Są nimi różnego rodzaju koszty i pewnego rodzaju niedogodności. Należy więc rozważyć wszystkie za i przeciw wprowadzenia tego typu rozwiązań.

Źródło: Fundacja Polska Bezgotówkowa / FPB