Jaka przyszłość czeka cyfrowe płatności? Fundacja Polska Bezgotówkowa zaprasza na konferencję „Future of Payments”

Jaka przyszłość czeka cyfrowe płatności? Fundacja Polska Bezgotówkowa zaprasza na konferencję „Future of Payments”
Źródło: Fundacja Polska Bezgotówkowa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Eksperci ze świata płatności – reprezentanci biznesu, nowych technologii i sektora publicznego, dziennikarze i wizjonerzy rynku – spotkają się 30 listopada 2023 r. w Warszawie, by porozmawiać o perspektywach rozwoju płatności w najbliższych latach.

W konferencji Future of Payments udział zapowiedzieli przedstawiciele najważniejszych firm polskiego sektora bankowego, międzynarodowych firm technologicznych, fintechów oraz NGO, a także grono zagranicznych specjalistów.

Gościem specjalnym będzie Chris Skinner, czołowy komentator świata cyfrowych finansów, przewodniczący europejskiego forum The Financial Services Club i Nordic Finance Innovation, a także autor bloga theFinanser.com oraz wielu publikacji na temat regulacji i przyszłości bankowości. 

– Chcemy, by wydarzenie Future of Payments stało się ważnym punktem na mapie konferencji finansowych w naszym kraju. Zależy nam na tym, by była to przestrzeń do wymiany doświadczeń i opinii dla ludzi, których wiedza i działalność pozwalają rozwijać innowacje w obszarze cyfrowych płatności.

Stawiamy na praktyczne podejście i dlatego do udziału w konferencji zaprosiliśmy wybitnych ekspertów rynku, bez których tak dynamiczna digitalizacja sektora finansowego nie byłaby możliwa – komentuje Joanna Erdman, prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa, organizatora wydarzenia Future of Payments.

Plan konferencji: od AI po cyfrowe waluty

Konferencję otworzy zamknięta sesja roundtable – o przyszłości bezgotówkowych płatności będą dyskutować przedstawiciele m.in. Ministerstwa Finansów, Komisji Nadzoru Finansowego, Fundacji Polska Bezgotówkowa, Związku Banków Polskich oraz reprezentanci banków i operatorów płatności.

Prelekcje i debaty zostaną podzielone na 5 bloków tematycznych, poświęconych:

  • rozwojowi i roli cyfrowych pieniędzy (sesja wprowadzająca),
  • sztucznej inteligencji i nowych technologii w płatnościach,
  • budowaniu doświadczenia klienta,
  • cyberbezpieczeństwu,
  • open finance i walutom cyfrowym.

– Zapowiada się ciekawy dzień, pełen wymiany doświadczeń i z udziałem osób, których praca wpływa na skalę i kierunki digitalizacji płatności nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Dla uczestników konferencji przygotowujemy również Strefę Partnerów, w której będą mogli zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi w branży płatniczej, oferowanymi przez czołowych polskich i międzynarodowych dostawców.

Po konferencji zaprezentujemy raport „Future of Payments” z najnowszymi badaniami i analizami, które rzucą nowe światło na kluczowe trendy i wyzwania stojące przed sektorem finansowym – dodaje Joanna Erdman.

Informacje na temat wydarzenia – w tym agenda i formularz rejestracyjny – dostępne są na stronie internetowej konferencji www.futureofpayments.pl.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

Źródło: BANK.pl