Colliers kończy działalność w Rosji i Białorusi

Colliers kończy działalność w Rosji i Białorusi
Jay Hennick, Global President & Chief Executive Officer w Colliers. Źródło: Colliers
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Po ponad 28 latach działalności Colliers kończy działalność w Rosji i na Białorusi. To odpowiedź firmy na rosyjską inwazję na niepodległe państwo Ukrainę i jej obywateli oraz akt poparcia wobec wszelkich sankcji nałożonych na Rosję przez społeczność międzynarodową. Jak wyjaśnia Firma, działania prowadzone przez Rosję nie znajdują żadnego uzasadnienia i są całkowicie sprzeczne z zasadami demokracji i wolności, które są bliskie Colliers.

‒ Jestem zbulwersowany i zasmucony agresją, w konsekwencji której wiele osób niepotrzebnie straciło życie, a miliony Ukraińców musiało opuścić swoje domy. Nie możemy i nie będziemy stać bezczynnie.

Nasza decyzja o wyjściu z Rosji i Białorusi jest decyzją, którą podejmujemy z pełną świadomością i przekonaniem. Dziękujemy naszym lokalnym pracownikom i partnerom za ich wieloletnią pracę – powiedział Jay Hennick, Global President & Chief Executive Officer w Colliers.

Czytaj także: Polskie banki i ubezpieczyciele wspierają obywateli Ukrainy: darmowe konta, przelewy zagraniczne i polisy OC

Wsparcie dla ukraińskich pracowników

Colliers nadal stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i dobro swoich pracowników i klientów w Ukrainie, a także w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

W wyniku konfliktu zbrojnego biuro firmy w Kijowie zostało zamknięte, a wszelkie operacje biznesowe zawieszone. Firma koncentruje się obecnie na wspieraniu ukraińskich pracowników, którzy pozostają w kraju oraz tych, którzy szukają schronienia poza jego granicami, a także ich rodzin, które ucierpiały w wyniku działań Rosji.

Oddziały Colliers w sąsiednich krajach zapewniają im m.in. tymczasowe zakwaterowanie oraz wsparcie finansowe.

Więcej najnowszych wiadomości na temat wojny w Ukrainie >>>

Globalna pomoc dla Ukrainy

– Jesteśmy poruszeni falą wsparcia ze strony pracowników Colliers z całego świata, którzy starają się pomóc w każdy możliwy sposób – dodaje Jay Hennick.

Firma i członkowie kadry zarządzającej przekazali znaczne darowizny na rzecz Ukraine Crisis Appeal za pośrednictwem Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża i innych organizacji charytatywnych.

Aby zmaksymalizować wsparcie dla pomocy humanitarnej, Colliers zbiera również darowizny od pracowników za pośrednictwem Colliers Crisis Fund.

Czytaj także: Shell planuje wycofanie się z rosyjskiego rynku ropy i gazu

Źródło: Colliers International