Co może zwiększyć bezpieczeństwo zakupu samochodu używanego?

Co może zwiększyć bezpieczeństwo zakupu samochodu używanego?
Źródło: OTOMOTO Pay
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
OTOMOTO Pay, narzędzie do pozyskiwania finansowania na zakup samochodu, rozszerza ofertę dla klientów. Od maja ‘23, dzięki współpracy z firmami Defend Insurance i Cofidis, możliwe jest włączenie do raty kredytu rocznej gwarancji na nieprzewidziane naprawy samochodu. Ubezpieczenie jest w pełni pokrywane ze środków pozyskanych na finansowanie używanego samochodu i można je nabyć w jednym procesie, łącznie z kredytem, poinformowała Firma.

Aby skorzystać z rocznej gwarancji w formie ubezpieczenia na nieprzewidziane naprawy i włączyć koszt tego ubezpieczenia do raty kredytu należy wypełnić formularz wniosku o finansowanie z OTOMOTO Pay.

Do formularza można przejść bezpośrednio ze strony OTOMOTO – po kliknięciu przycisku “Oblicz ratę”, skanując za pomocą czytnika ze strony www.scanandbuy.pl tablicę z numerem rejestracyjnym i lub kodu QR dostępnego w dowodzie rejestracyjnym samochodu, którego zakupem jesteśmy zainteresowani lub wchodząc bezpośrednio na stronę www.otomotopay.pl.

Po wypełnieniu formularza OTOMOTO Pay zarekomenduje najlepiej dopasowaną do potrzeb wnioskodawcy ofertę.

Czytaj także: Klienci wychodzą z kolejki i rezygnują z zakupu nowych samochodów

Ubezpieczenie Defend Car Protect

Osoby zdecydowane na dodanie ubezpieczenia na nieprzewidziane naprawy do raty kredytu otrzymają propozycję oferty od firmy Cofidis.

–  Aby dostarczać rozwiązania skrojone na miarę klienta, trzeba zrozumieć jego perspektywę. Dlatego cieszy nas współpraca z platformą OTOMOTO, która działa na polskim rynku od ponad 18 lat i naprawdę dobrze zna potrzeby osób kupujących pojazdy. Wspólnie z zespołem OTOMOTO Pay zdiagnozowaliśmy potrzebę rozszerzenia oferty finansowania pojazdów o rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo zakupu samochodu używanego.

Udostępniliśmy opcję uwzględnienia ubezpieczenia od kosztów nieprzewidzianych napraw w racie finansowania po to, by jednocześnie ułatwić podjęcie decyzji o zakupie samochodu i ograniczyć ryzyko związane z dokonywanym wyborem – mówi Jakub Mikulski, menedżer ds. kredytów i leasingów z Cofidis.

Ubezpieczenie Defend Car Protect obejmuje profesjonalne naprawy samochodu w autoryzowanych stacjach obsługi na terenie Polski i krajów Unii Europejskiej. Naprawy mogą dotyczyć mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych oraz nagłych i nieprzewidywalnych awarii pojazdu.

Gwarancja na nieprzewidziane naprawy dostępna jest w dwóch wariantach: Program Adventage przeznaczony jest dla samochodów maksymalnie 6-letnich, których przebieg nie przekracza 200 000 km, a Program Comfort dotyczy starszych modeli – do 10 lat z przebiegiem do 250 000 km.

– Odpowiedzialność za ewentualne wady ukryte zawsze leży po stronie sprzedawcy pojazdu, jednak trzeba pamiętać, że dotyczy ona jedynie wad, jakie pojazd miał w momencie jego zakupu lub wydania i obowiązuje tylko w sytuacji, w której sprzedawca nie poinformował nas o ich istnieniu.

Przedłużona gwarancja Defend Car Protect chroni nas, gdy ewentualne usterki wystąpią już po zakupie lub odbiorze pojazdu. Dzięki temu zakup używanego samochodu, nawet ze sporym przebiegiem, jest bezpieczniejszy – mówi Tomasz Oszczepalski, Country Manager Defend Insurance.

Czytaj także: Raport EFL: 42% firm handlowych planuje wynajmować samochody

Bezpieczeństwo zakupu i minimum formalności

Włączenie do raty kredytu uzyskanego za pośrednictwem OTOMOTO Pay rocznej gwarancji w formie ubezpieczenia na nieprzewidziane naprawy to jedno z narzędzi zwiększających bezpieczeństwo zakupu używanego pojazdu. Możliwość uzyskania ubezpieczenia w jednym procesie – wraz z finansowaniem – skraca formalności, których nie brakuje przy zmianie i rejestracji pojazdu.

Z ubezpieczenia Defend Car Protect można skorzystać starając się o finansowanie przed dokonaniem ostatecznego wyboru i zakupem pojazdu – klient ma 60 dni na podanie danych pojazdu do ubezpieczenia, wcześniej polisa jest przypisana do jego nazwiska.

– Tworząc narzędzie OTOMOTO Pay cały czas mamy na uwadze bezpieczeństwo i komfort klienta. Decyzja o zakupie samochodu jest jedną z najważniejszych w gospodarstwie domowym, w związku z tym zależy nam, by maksymalnie obniżyć ryzyko błędu w wyborze.

Właśnie dlatego dajemy możliwość pobrania raportu historii trzech interesujących pojazdów w ramach złożonego wniosku o finansowanie, a także proponujemy zabezpieczenie w postaci gwarancji na nieprzewidziane naprawy, zacieśniając współpracę z Cofidis – mówi Norbert Duczkowski, dyrektor Pionu Finansowania online, OTOMOTO Pay.

Czytaj także: Kradzież na walizkę. Jak zabezpieczyć swój samochód?

Źródło: Otomoto.pl