City Index

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

city.index.150x52City Index jest wiodącą na świecie firmą umożliwiającą klientom indywidualnym inwestowanie w ponad 12 tysięcy różnych instrumentów finansowych z wykorzystaniem kontraktów na różnice kursowe (ang. contract for difference, CFD). Klienci City Index mają swobodę inwestowania w dowolny rodzaj aktywów, ponieważ za pośrednictwem elektronicznych platform transakcyjnych mają dostęp do rynków akcji GPW, indeksów giełdowych, walut, giełd zagranicznych, metali i towarów, obligacji, stóp procentowych, a także sektorów gospodarki.

Oddział City Index w Polsce działa od 2008 roku. Jest on częścią istniejącej od 1983 r. Grupy City Index, za której pośrednictwem inwestorzy z ponad 50 krajów na świecie przeprowadzają ponad 1,5 miliona transakcji miesięcznie. Przez prawie 30 lat swojej działalności Grupa stała się jednym z liderów rynku kontraktów CFD czy Forex. City Index jest częścią globalnej grupy kapitałowej, będącej również głównym akcjonariuszem ICAP plc, największego na świecie brokera instytucjonalnego.

Celem City Index jest udostępnianie inwestorom indywidualnym jak najszerszego wachlarza aktywów. Jednocześnie broker oferuje jedne z najniższych kosztów transakcyjnych w Polsce, zapewniając jednocześnie jasne i przejrzyste zasady ustalania cen. City Index umożliwia inwestowanie klientom indywidualnym, w dowolnym miejscu i czasie. Pozwalają na to elektroniczne platformy transakcyjne zaprojektowane z myślą o prostocie obsługi i przyjazności dla użytkownika.