Citi publikuje raport: Warszawa i Kraków wśród 120 najbardziej konkurencyjnych miast świata

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

budowa.inwestycja.03.250x208W marcu w Nowym Jorku ogłoszone zostały wyniki raportu "Hot spots", przygotowanego na zlecenie Citi przez jednostkę badawczą Economist Intelligence Unit, porównującego konkurencyjność 120 największych miast świata. Badanie sprawdza największe miasta świata jako nowe motory wzrostu, analizując ich konkurencyjność rozumianą w różnych wymiarach.

Marcin Murawski, Dyrektor Departementu Sektora Publicznego Citi Handlowy zwrócił uwagę na fakt: „Aglomeracje miejskie już teraz stanowią główną siłę napędową rozwoju globalnego generując 80% światowego PKB, a ich znaczenie jeszcze wzrośnie. (…) Poprzez inicjatywy takie jak Citi for Cities pokazujemy kompleksowe podejście banku do miast, w których nie tylko obsługujemy budżety, ale i wychodzimy do mieszkańców z indywidualną ofertą kart miejskich podłączonych do konta.”

Raport zawiera ogólne stwierdzenie, że miasta pozostaną kluczowymi motorami napędu gospodarki światowej, oraz w sposób ogólny przedstawia miejski krajobraz świata. Które miasta są najbardziej dynamiczne? Które są najatrakcyjniejsze dla inwestorów oraz przyciągają młode talenty? W których regionach na świecie znajdują się najatrakcyjniejsze miasta? Odpowiedź na te i inne pytania dostępne w całym tekście raportu, który można pobrać tutaj.

Źródło: Citi Handlowy