Cinkciarz.pl i inne spółki Conotoxia Holding osiągnęły rekordowe wyniki w 2022 r.

Cinkciarz.pl i inne spółki Conotoxia Holding osiągnęły rekordowe wyniki w 2022 r.
Fot. stock.adobe.com / Tomasz Warszewski
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W 2022 r. Conotoxia Holding kolejny raz zdecydowanie zwiększyła przychody oraz wolumen transakcji w porównaniu do poprzedniego roku. Grupa osiągnęła 35 mld zł obrotów na transakcjach wymiany walut, a znaczące wzrosty dotyczą wszystkich usług Cinkciarz.pl i innych spółek holdingu, poinformowała Grupa.

W kategorii wymiany walut obroty globalnego fintechu Cinkciarz.pl zwiększyły się w 2022 r. o 5 proc. w porównaniu do 2021 r., osiągając wartość 35 mld zł.

Przychody z usługi przekazów pieniężnych wzrosły o 24 proc., liczba transakcji zwiększyła się aż o 60 proc., a ich wartość urosła o ponad 40 proc., porównując do poprzedniego roku.

W kategorii kart wielowalutowych przychody wzrosły aż 4,5-krotnie w porównaniu do 2021 r. Liczba transakcji kartami zwiększyła się 4-krotnie, a ich wartość wzrosła ponad 3-krotnie.

Obroty na pożyczkach zwiększyły się w 2022 r. prawie 2-krotnie, a ich liczba urosła o 80 proc. Znaczący wzrost dotyczy pożyczek w walutach obcych, których udzielono prawie 2,5 razy więcej niż w poprzednim roku.

Najlepsze w historii wyniki dotyczą także segmentu biznesowego. Klienci firmowi coraz chętniej korzystają z systemu płatności fintechu dla e-commerce – Cinkciarz Pay. Zarówno przychody, jak i obroty zwiększyły się w 2022 r. prawie 2,5-krotnie w porównaniu do 2021 r. Liczba transakcji wzrosła w tym czasie ponad 2,5 razy.

Czytaj także: BLIK Level 0 nowością w Cinkciarz Pay

W planach ekspansja międzynarodowa

Conotoxia Ltd., świadcząca usługi inwestycyjne na portalu Cinkciarz.pl, umacnia swoją pozycję wśród brokerów w Polsce i za granicą. Spółka zanotowała w 2022 r. ponad 2-krotnie większe przychody, o 15 proc. zwiększone obroty oraz o 40 proc. więcej transakcji, porównując do poprzedniego roku.

Liczba aktywnych kont klientów osiągnęła rekordowy poziom, wzrastając prawie 2,5-krotnie.

– Bardzo ważne jest dla nas to, że konsekwentnie rozwijamy się w każdym obszarze działalności. Nasza oferta umożliwia codzienne zarządzanie finansami w złotych i innych walutach w sposób wygodny, szybki i uniwersalny. Intensywnie pracujemy nad kolejnymi projektami w kraju, ale też za granicą.

Planujemy dalszą ekspansję międzynarodową oraz spodziewamy się kolejnych znaczących wzrostów przychodów i obrotów we wszystkich segmentach. Pozycję lidera usług wielowalutowych w Polsce chcemy też potwierdzać globalnie – mówi Marcin Pióro, CEO Conotoxia Holding.

Cinkciarz.pl i inne spółki Conotoxia Holding wyniki w 2022 r.
Źródło: Cinkciarz.pl

Czytaj także: Cinkciarz.pl: darmowe przekazy pieniężne z USA do Europy

Nowe produkty i usługi

CInkciarz.pl sukcesywnie inwestuje w rozwój swojej oferty. W 2022 r. fintech zaoferował klientom wiele produktów i usług. Najważniejsze z nowości to:

  • Wprowadzenie karty wielowalutowej 2.0, czyli opcji udostępniania kart innym osobom
  • Uruchomienie Apple Pay dla użytkowników kart wielowalutowych
  • Umożliwienie opcji wypłaty pożyczki nie tylko na rachunek bankowy, ale też na kartę wielowalutową oraz pobierania środków automatycznie w terminie spłaty
  • Udostępnienie aplikacji Cinkciarz.pl na urządzenia Apple
  • Wprowadzenie dla klientów biznesowych usługi przelewów, zintegrowanej ze swoim systemem poprzez API
  • W ramach systemu płatności Cinkciarz Pay obsługa klientów firmowych już z kilkudziesięciu krajów, umożliwiając im ekspansję międzynarodową
  • Udostępnienie w Cinkciarz Pay opcji BLIK Level 0, dzięki czemu klienci mogą opłacać zamówienia bez opuszczania sklepu internetowego
  • Wprowadzenie kolejnych metod płatności: na portalu (Vipps) i w systemie Cinkciarz Pay (Rapid Pay, Vipps)
  • Kolejne postępy w korzystaniu ze sztucznej inteligencji w postaci ChatGPT, wspierającej obsługę klientów i działania marketingowe
  • Zaoferowanie klientom inwestycyjnym ponad 5000 instrumentów finansowych z 9 klas aktywów (w tym CFD na: waluty, indeksy, towary i surowce, futures, kryptowaluty, akcje oraz akcje DMA, ETFy, a także ETFy DMA z Azji, Europy i USA), co jest jedną z najszerszych ofert na polskim rynku.

Czytaj także: Globalna karta wielowalutowa od polskiego fintechu

Źródło: Cinkciarz.pl