Chloe Marchand nowym dyrektorem generalnym AIR FRANCE KLM w Polsce

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

marchand.chloe.150x199Warszawa, 24 września 2013 r. - Chloe Marchand, dotychczasowa dyrektor handlowa w regionie SIAN (Singapur, Indonezja, Australia i Nowa Zelandia) została dyrektorem generalnym AIR FRANCE KLM w Polsce. Z francuskimi liniami lotniczymi związana jest od 2001 roku.

Chloe Marchand od 2009 roku zajmowała stanowisko Dyrektora Handlowego w strukturach AIR FRANCE KLM w regionie SIAN. Nadzorowała regionalną politykę handlową oraz kierowała sprzedażą i marketingiem z naciskiem na e-commerce.

Chloe ma wieloletnie doświadczenie zawodowe, głównie w zakresie handlu elektronicznego, które zdobyła we Francji oraz za granicą. Swoją ścieżkę kariery w AIR FRANCE zaczynała od stanowiska Account Managera w dziale Międzynarodowej Sprzedaży, po czym kolejno doświadczenia zdobywała w dziale Systemów Informatycznych, a następnie E-Commerce. W strukturach AIR FRANCE KLM odpowiadała m.in. za rozwój kanałów e-marketingowych i działania w zakresie kierowania ruchu na strony airfrance.com i klm.com. Rozwijała również narzędzia handlowe dla Grupy, a także odpowiadała za sprzedaż systemów informatycznych AIR FRANCE. Wcześniej wspierała start-upy internetowe od strony marketingowe w Paryżu i Nowym Jorku.

„Objęcie stanowiska dyrektora generalnego jest dla mnie niezwykle ciekawym wyzwaniem zawodowym. Polska jest obecnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków transportu lotniczego w Europie. Moim głównym celem będzie wzmocnienie pozycji AIR FRANCE KLM w Polsce i czerpanie korzyści związanych z dynamicznym rozwojem linii.” – powiedziała Chloe Marchand, nowa dyrektor generalna AIR FRANCE KLM w Polsce. „Ponadto mam w Polsce krewnych. Moja szwagierka ma francusko-polskie korzenie i cieszę się, że będę miła okazję bliżej poznać ten wspaniały kraj i jego mieszkańców. Dotychczas spróbowałam już kilku tradycyjnych polskich potraw takich jak: chłodnik, pierogi, schabowy i oczywiście kompot. Jestem również ciekawa jak smakują inne tutejsze dania.” – dodała Chloe Marchand.

Chloe Marchand ukończyła Magisterskie Studia Menedżerskie w Stanach Zjednoczonych na Uniwersytecie Barych College City w Nowym Jorku oraz Ekonomię Stosowaną we Francji na Uniwersytecie Paris Dauphine. Wpiera również kobiety pracujące zawodowo, w Singapurze była członkiem Stowarzyszenia Kobiet i Komitetu Kobiet Biznesu z ramienia Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Chloe uwielbia naturę i sport. W wolnych chwilach relaksuje się grając w tenisa, squasha lub siatkówkę. Jest mężatką i mamą dwójki dzieci.

Źródło: AIR FRANCE KLM