BNP Paribas Bank Polska dołącza do grona członków Ekosystemu FinTech Poland

BNP Paribas Bank Polska dołącza do grona członków Ekosystemu FinTech Poland
Fot. stock.adobe.com / Who is Danny
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Fundacja FinTech Poland poinformowała o przystąpieniu BNP Paribas Bank Polska do Ekosystemu Fintech Poland ‒ prężnie rozwijającej się społeczności uczestników rynku cyfrowych finansów w Polsce, składającej się m.in. z fintechów, dojrzałych instytucji finansowych, firm technologicznych, doradczych, kancelarii prawych i funduszy VC.

Dzięki dołączeniu BNP Paribas Bank Polska ‒ Ekosystem został wzbogacony o jedną z najbardziej aktywnych instytucji finansowych w Polsce w obszarze współpracy ze start-upami fintech i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań.

Celem Ekosystemu FinTech Poland jest zwiększenie konkurencyjności i internacjonalizacji polskiego rynku innowacji finansowych poprzez podejmowanie wspólnych inicjatyw, tworzenie standardów rynkowych, prowadzenie dialogu regulacyjnego na poziomie krajowym i europejskim oraz wspólne identyfikowanie barier i szans rozwojowych.

Bez prężnie funkcjonującego ekosystemu, łączącego wszystkich graczy sektora cyfrowych finansów, (…) nie uda się zbudować nowoczesnego sektora finansowego otwartego na wyzwania przyszłości

Inicjatywa ma na celu zwiększenie interakcji pomiędzy uczestnikami rynku, dzięki udziałowi w meetup’ach, grupach roboczych, wspólnie organizowanych seminariach i konferencjach.

Czytaj także: Innowacje a rozwój systemów płatniczych, dwa wyzwania dla banków

Fintechy potrzebują banków…

‒ Bez prężnie funkcjonującego ekosystemu, łączącego wszystkich graczy sektora cyfrowych finansów, od start-upów fintech w fazie seed i scale up, przez dostawców przełomowych technologii finansowych, aż po duże instytucje finansowe i firmy technologiczne oraz przy udziale przedstawicieli regulatorów i nadzorców nie uda się zbudować nowoczesnego sektora finansowego otwartego na wyzwania przyszłości, zaspokajającego wszystkie potrzeby klientów oraz gotowego na ekspansję międzynarodową.

Dlatego udział w naszym Ekosystemie Banku BNP Paribas,  instytucji dojrzałej, lecz otwartej na nowe podmioty i zjawiska na rynku fintech, jest szczególnie cenny – mówi Paweł Widawski, Prezes Fundacji FinTech Poland.

Czytaj także: VII Kongres Forum Technologii Bankowych: bezpieczny ekosystem banku w czasach niepokoju

…a banki potrzebują fitechów

‒ Od ponad dwóch lat rzeczywistość stawia sektor finansowy przed coraz większą liczbą wyzwań, dynamicznie zmieniają się także potrzeby i oczekiwania naszych klientów.

Naszym obowiązkiem jest móc na nie zwinnie odpowiadać, ale także kreować nowe możliwości. Dlatego też, od lat skutecznie wdrażamy rozwiązania technologiczne pochodzące od start-upów i scale-upów, a w tym roku poszliśmy o krok dalej ‒ przedstawiliśmy dedykowaną ofertę i wsparcie dla firm innowacyjnych.

Możliwości i wyzwań jest znacznie więcej, a im znacznie łatwiej sprostać dzięki szerokiej współpracy. Wierzymy w siłę tej oferty, co udowodniliśmy m.in. inwestycją w Autenti, dlatego też z przyjemnością dołączamy do Ekosystemu FinTech Poland – mówi Paulina Skrzypińska, Chief Innovation Officer Banku BNP Paribas Polska S.A.

Czytaj także: Czego oczekują banki od firm technologicznych?

Źródło: Fundacja FinTech Poland