BGK otworzył przedstawicielstwo w Kijowie

BGK otworzył przedstawicielstwo w Kijowie
Fot. stock.adobe.com/Artur Grom
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) otworzył przedstawicielstwo w Kijowie, podał Bank. Głównym celem nowego przedstawicielstwa BGK jest wspieranie projektów i inwestycji finansowanych ze środków Komisji Europejskiej przeznaczonych na odbudowę i modernizację Ukrainy.

Przedstawicielstwo będzie pełnić też rolę ośrodka kontaktu dla przedsiębiorców i instytucji, zapewniającego im rozpoznanie rynku i ułatwiającego ich działanie.

„Aktywne zaangażowanie polskich przedsiębiorstw i instytucji w odbudowę i modernizację Ukrainy jest szansą na obopólne korzyści i wzmacnianie wzajemnych relacji, co przyczyni się do trwałej stabilizacji w regionie.

Wspieranie działalności polskich firm będzie kluczowym celem strategicznym naszego przedstawicielstwa w Kijowie” – powiedział członek zarządu BGK Jarosław Dąbrowski, cytowany w komunikacie.

Placówką BGK w Kijowie kieruje Piotr Antkiewicz.

Czytaj także: Kredobank ma nowego prezesa

Wsparcie BGK dla polskiego biznesu w Ukrainie

Przedstawicielstwo będzie reprezentować bank w kontaktach z ukraińskimi instytucjami finansowymi i rządowymi oraz biznesem znad Dniepru.

Zadaniem placówki będzie też budowanie pozytywnego klimatu dla polskiego biznesu. Uruchomienie przedstawicielstwa zwiększy możliwość wsparcia finansowego polskiego biznesu realizującego przedsięwzięcia gospodarcze i działającego na terenie Ukrainy, podano także.

Oprócz biura w Kijowie BGK posiada przedstawicielstwa w Brukseli i we Frankfurcie.

Czytaj także: Pierwszy projekt Grupy PFR finansujący inwestycje w Ukrainie

BGK to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości.

Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej.

Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

Czytaj także: Preferencyjne pożyczki dla firm zainteresowanych odbudową Ukrainy dostępne od stycznia 2025 roku

Źródło: ISBnews